ZBEÜ, 5 bölüme daha öğrenci alacak

ZBEÜ, 5 BÖLÜME DAHA ÖĞRENCİ ALACAK

ZBEÜ, 2024-2025’te 5 bölüme daha öğrenci alacak. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin beş bölüme daha öğrenci almak için YÖK’e yaptığı başvuru kabul edildi.
2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle YÖK tarafından Alaplı Meslek Yüksekokulu’nda Gemi İnşaatı Programı ve İşletme Yönetimi Programı’nın yeniden; Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu’nda Laboratuvar Teknolojisi Programı, Devrek Meslek Yüksekokulu’nda Mahkeme Büro Hizmetleri Programı, İletişim Fakültesi’nde ise Yeni Medya ve İletişim Programı’nın ilk kez öğrenci alması uygun görüldü.
ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, üniversite olarak eğitim kalitesini ve çeşitliliğini artırmak adına YÖK’e yapılan başvuruların kabul edilmesinden son derece memnun olduklarını dile getirdi. Bu gelişmenin, öğrencilere daha geniş bir yelpazede kariyer fırsatları sunacağını ve ZBEÜ’nün akademik çeşitliliğini artıracağını belirten Rektör Özölçer, yeni eğitim döneminde de öğrencilerin başarılarına katkı sağlamak ve ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek için heyecanla çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir