ZONGULDAK TEKNOPARK CHİCAGO’DA ŞUBE AÇTI

ZONGULDAK TEKNOPARK CHİCAGO’DA ŞUBE AÇTI

Zonguldak Teknopark Firması Kuantum Siber Güvenlik A.Ş. ABD Chicago eyaletinde şube açmak için TOBB Türk Ticaret Merkezi ile protokol imzaladı.

Bu protokol ileTOBB Türk Ticaret Merkezi tarafından ilk defa siber güvenlik alanında yerli teknolojik bir ürün ihracatının gerçekleştirileceği söylendi. Kuantum Siber Güvenlik A.Ş. tarafından yüzde yüz yerli olarak geliştirilen “Kuantum Pi” isimli ürün için siber güvenlik alanında Buluş, Faydalı Model, Tasarım Tescil Patentleri alındı.
Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu “Firmamıza Bölgemize yaşattıkları gurur için çok teşekkür ediyoruz. Teknoparkımıza dahil oldukları ilk günden beri canla başla çalıştılar. Umuyoruz Kuantum Siber Güvenlik A.Ş. birçok girişimciye örnek olur. Firmamızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Zonguldak Teknopark olarak daha nice başarılara şahit olmayı ümit ediyoruz.
Zonguldak Teknopark Startup Firmalarımızdan olan Kuantum Siber Güvenlik A.Ş., geliştirdiği ve patentlerini aldığı Siber Güvenlik ürünleri için 1. tur tohum yatırımında 60 Milyon TL değerleme ile 3 Milyon TL yatırım alarak küresel yayılmaya işaret eden UNICORN olma yolunda başarı sağlayan ilk firmamız olmuştur.
Firma tarafından geliştirilen “Kuantum Pi” isimli ürün ise günümüzde internete bağlı cihazların sayısının artması ve teknoloji kullanımının üst seviyelere ulaşmasıyla birlikte doğrudan mikro işletmelere ve KOBİ’lere hitap etmeyi hedefleyen siber güvenlik temalı bir üründür.”.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir