Zonguldak, Kozlu, Kilimli ve Gökçebey Torbacılardan Temizlendi

ZONGULDAK, KOZLU, KİLİMLİ VE GÖKÇEBEY’DE
TORBACILARIN KÖKÜNÜ KURUTMA OPERASYONU

İl Emniyet Müdürlüğünden;Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü 05.05.2023 tarihinde İl Merkezi, Kozlu, Kilimli ve Gökçebey ilçelerinde “Kökünü Kurutma Operasyonu” gerçekleştirdi.
Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapan ve Kullanan suç şebekesinin faaliyetlerini deşifre etmek suretiyle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi zehirlemeye çalışan ve “torbacı” olarak tabir edilen “sokak satıcıları” ile etkin mücadele edilmesi, huzur ver güven ortamının artırılması amacıyla Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Zonguldak Merkez ve 3 İlçede Kökünü Kurutma Operasyonu gerçekleştirilmiştir. E.İ. liderliğindeki uyuşturucu şebekesine yönelik 48 şüphelinin yakalanması ve uyuşturucu başta olmak üzere suç unsurlarının ele geçirilebilmesi amacıyla 66 ekip, 292 personel, 1 hava aracı ve 1 narkotik detektör köpeğinin katılımı ile 05/05/2023 günü saat 06:00’da eş zamanlı operasyon yapılmıştır.
Yaklaşık 7 aydır sürdürülen çalışmalar sonucu uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretine dair gerçekleştirilen operasyonda (340) gram uyuşturucu madde, (13) adet uyuşturucu hap, (5) adet kenevir bitkisi,
(13) adet uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanma aparatı, (3) adet ruhsatsız tabanca, (3) adet kurusıkı tabanca, (148) adet mermi, (3) adet hassas terazi, (106.200) TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para, (1) adet tüfek, (1) adet kılıç, (2) adet bıçak, (2) adet hard disk, (1) adet laptop bilgisayar ve (1) adet GPS cihazı ele geçirilmiş, hakkında farklı suçlardan yakalama kararı bulunan (3) şüpheli yakalanmıştır.
09.05.2023 günü Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığını sevk edilen şüphelilerden (1) şüpheli Mahkeme tarafından serbest bırakılırken, (9) şüpheliye adli kontrol tedbiri uygulanmış, (19) şüpheli ise Mahkeme tarafından uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir