ZBEÜ ÖĞRENCİLERİ DÜNYA KUPASINDA DERECE YAPTI

Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupası organizasyonunda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri bireysel ve takım olarak elde ettiği başarılarla göz doldurdu.
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ev sahipliğinde 21-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen organizasyona 50 ülke ve 430 üniversiteden 769 sporcu katılırken, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri evlerine yarışlardan dört derece elde ederek döndü.
Sambo Branşı bireysel müsabakalarında Samet Kumtaş 64 kiloda, Revşan Yazıcı 59 kiloda, Ramil Amiraslanov ise 58 kiloda dünya üçüncüsü olurken, ZBEÜ öğrencilerinin de yer aldığı takım müsabakalarında Sambo Türk Milli takımımız Dünya 2’nciliği elde etti.
Öğrencilerin elde ettiği başarılardan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Zonguldak BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, birer eğitim öğretim yuvası olan üniversitelerde kültür, sanat ve spor ile ilgili aktivitelerin öğrencilere perspektif kazandırması açısından büyük önem taşıdığını dile getirdi. Bu önemin farkında olan bir üniversite olarak öğrencilerini söz konusu alanlarda her zaman destekleyeceklerine dikkat çeken Özölçer, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir