YENİ YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kozlu Belediye Meclisi’sinin 2023 yılı Ocak ayı toplantısının ilk birleşimi 2 Ocak Pazartesi günü Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ Başkanlığında gerçekleştirildi. Alınan kararların Kozlu İlçesi adına hayırlara vesile olması dileğinde bulunan Başkan Ali BEKTAŞ yeni yılda Kozlu Halkına sağlık, huzur ve esenlikler diledi.
Meclis Toplantısında 10 gündem maddesi görüşüldü. Buna göre Denetim Komisyonu üye seçimlerinde; AK Parti Kozlu Belediye Meclis Üyeleri Özcan Çelik, Hasan Bayram ve Şennur Danış ile CHP Meclis Üyesi Cahit Kılıç ve İYİ Parti Meclis Üyesi Kadir Çetin tam oy ile Denetim Komisyonu Üyeliklerine seçildiler.
2023 yılında Meclis Başkan ve Üyelerine ödenecek huzur hakkının belirlenmesi oy birliğiyle Bütçe Komisyonuna havale edildi. 2023 yılında İtfaiye ve Zabıta personeline ödenecek maktu çalışma ücretinin belirlenmesi oy birliğiyle Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Emine Ç. adlı vatandaşın vefatı nedeniyle, belediyeye ait olan borçların Reddi Miras Talebi doğrultusunda sistemden silinmesi oy birliğiyle kabul edildi.
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretinin belirlenmesi ile ilgili talebi oy birliğiyle Bütçe Komisyonuna havale edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Fatih Mahallesi 255 ada 66 nolu Parsel ile ilgili itiraz talebinin görüşülmesi oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.
Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ toplantı sonunda Belediye Meclis Üyelerine çalışmalarında kolaylıklar diledi. Kozlu Belediyesi Ocak ayı ikinci meclis toplantısı 6 Ocak 2023 Cuma günü gerçekleştirilecek.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir