VALİ TUTULMAZ: ” İHA ve SİHA’lar Teknolojimizin En Güzel Örneğidir”

Zonguldak BEÜ Farabi VII. Ar-Ge  ve İnovasyon  Proje  Pazarı  Etkinliği  Yapıldı

VALİ TUTULMAZ: İHA ve SİHA’LAR DÜNYAYA SUNDUĞUMUZ   EN GÜZEL ÖRNEKTİR

Ülkemizdeki proje fikirleri ile bölgede bilgi, fikir ve görüş alışverişini sağlamak, AR-GE projelerine ilişkin teknolojik ve finansal işbirliklerinin oluşmasına ortam hazırlamak, araştırma ve özel sektör kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirerek bölge insanımızı bilinçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğine farkındalığı arttırmak, akademisyen ve öğrencilerde proje kültürünü oluşturmak amacıyla BEÜ tarafından  düzenlenen etkinlik,  Vali Mustafa Tutulmaz, milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın açılış konuşmasının ardından katılımcılara hitap eden Vali Tutulmaz; çağımızın AR-GE ve inovasyon üzerine kurgulandığını, Türkiye’nin geleceğinin projeler ve inovasyondan geçtiğini belirtti.

Vali Tutulmaz: “Kalkınmanın, gelişmenin yolunun bilgiyi, teknolojiye ve üretime aktarmaktan, AR-GE – İnovasyona gerekli önemi vermekten geçtiğini vurgulayarak, vatan sevgisi ile işimize saygıyı ön planda tutarak pek çok şeyi gerçekleştirebileceğimizi bunun için yetişmiş insan gücüne, bilgi ve birikime sahip olduğumuzu, bunun en güzel örneğinin İHA ve SiHA’lar olduğunu belirtti, ülkemizin bu suretle dünyada özellikle son zamanlarda adından söz ettiren bir ülke haline geldiğine ifade ederek bunları yapacak bilgi, birikim ve tecrübeye sahibiz.” dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz, milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu ve Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan; Farabi VII. AR-GE ve inovasyon proje pazarı etkinliğine katkısı olanlara teşekkür belgesi ve plaket takdim ettiler.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir