TTK İŞÇİLERİ 21 MİLYONLUK POMPALARI 300 BİN TL.YE KURUMA KAZANDIRDI

TTK İŞÇİLERİ 21 MİLYONLUK POMPALARI
300 BİN LİRAYA KURUMA KAZANDIRDILAR

TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğünde yeraltında biriken suların yer üstüne tahliyesi için gerekli olan 3 adet pompa atölye işçileri tarafından yapıldı. Piyasa değeri yaklaşık 21 milyon TL. olan 3 adet pompa Harici Mekanizasyon Servisi çalışanlarınca gerçekleştirilen özverili çalışma sonucu 300 bin TL’ye kuruma kazandırıldı.
TTK Üzülmez Müessesesi Elektromekanik İşletme Müdürlüğüne bağlı Harici Mekanizasyon Servisi Şefi Cenker Çebi ve ekibi tarafından yapımı tamamlanan pompa yerin 380 metre altında çalışmaya başladı.
Servis şefi ve ekibine teşekkür eden GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak ” maden işçisi ve TTK çalışanlarının isteyip de başaramayacağı şey yoktur. Daha yakın zamanda kurumumuzun lavuarını yenileyerek 60 milyon TL. kazandırdı arkadaşlarımız. Yine, piyasa değeri yaklaşık 21 milyon TL. olan 3 pompanın parçalarını da kendileri yaparak 300 bin TL. gibi düşük bir rakama yapımını gerçekleştirdiler. Biz sadece işçinin hakkını değil kurumun parasını, geleceğini düşünen büyük bir aileyiz. Emeği geçen müdürlerimize, servis şefimize ve ekibine, cefakar işçilerimize gönülden çalışmaları için teşekkür ediyoruz” dedi.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir