Temmuz Meclisinde Önemli Kararlar

TEMMUZ MECLİSİNDE
ÖNEMLİ KARARLAR

Kozlu Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının birinci birleşimi Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci başkanlığında 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü gerçekleştirildi. Meclis toplantısında, Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci’nin talebi doğrultusunda, ”Ticari Şirket” kurulması oy birliğiyle kabul edildi.
”TİCARİ ŞİRKET” KURULUYOR
Konuya ilişkin olarak; ” belediyemizin hali hazırda sadece Personel Limited Şirketi bulunmaktadır. Bu şirket sadece personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı işi yapmakta olup, ayrıca başka bir ticari faaliyette bulunamamaktadır. 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 70. maddesine göre Kozlu Belediyesi adına ticari faaliyette bulunacak yeni bir şirket kurulmasına ihtiyaç duyulmuştur” denildi. Gerekli izinlerin alınmasının ardından ”Kozlu Belediyesi Ticari Şirketi ” kurulması meclis üyeleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi.
OTOBÜSLERE VE SU’YA ZAM
Meclis toplantısında, Kozlu Belediyesi Özel Halk Otobüslerine zam yapılması talebi görüşüldü. S.S. Koztaş Kooperatifinin yolcu taşıma ücretlerine zam talebi, oy birliğiyle Bütçe Komisyonuna havale edildi. Cuma gününe kadar çalışmalarını tamamlaması beklenen Bütçe Komisyonunun kararı Cuma günü yapılacak olan Temmuz ayı ikinci meclis toplantısında karara bağlanmış olacak.
Meclis toplantısında su ücretlerine zam yapılması teklifi de yer aldı. İçme suyu hizmetine yönelik olarak; ton başına alınan su bedelinin, elektrik giderleri başta olmak üzere, Metropoliten Belediyeler Birliğine katılım bedeli ve ekonomik şartları karşılamadığından dolayı içme suyu hizmeti verebilmek için suya zam yapılması hususundaki teklif görüşülmek üzere Bütçe Komsiyonuna havale edildi.

TESİSLERİN KONTROLÜ VE İŞLETMESİ TEK ÇATI ALTINA ALINDI
Meclis toplantısında ayrıca; ”Kozlu Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler İşletmesi” kurulması yönündeki teklif komisyona havale edilmeden oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre; belediyenin mülkiyetinde ve kullanımında bulunan çay bahçesi, kafe, mesire alanı, büfe, otopark, havuz ve spor tesisleri, çay bahçeleri, düğün salonu, sosyal tesisler ve bunun gibi alanları ” Kozlu Belediyesi İktisadi ve Sosyal Tesisler İşletmesi” ne bağlayarak, denetim, kontrol ve isleyiş noktasında tek çatı altında toplanması hedefleniyor.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir