ŞİDDETLE KINIYORUZ

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a ” Zonguldak valisi kim ya?” diyerek yapılan saygısızlığı asla kabul etmiyoruz.
Zonguldak, Cumhuriyetimizin ilanından sonra ilk il olması ünvanıyla her zaman olduğu bundan sonra da Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edecektir.
Zonguldak Halkı, valisiyle, belediye başkanlarıyla, bürokratları ve sivil toplum örgütleriyle Cumhuriyete sahip çıkmayı bunun gibi haddini aşanlardan öğrenecek değildir.
Maden Kültürüyle yoğrulan, maden kazalarının acısını yüreğinde taşıyan bölgemizin hassasiyetlerini dahi anlamaktan uzak, manevi değerlere saygı duymayan bir anlayışla yapılan bu saldırılar;
tamamen önyargılı, maksatlı, şovmen düşüncelerin ürünüdür.
Bartın İli TTK Amasra Müessesesi maden ocağında yaşanan grizu patlamasında 41 madenci kardeşimiz şehit olmuş, ülke olarak derin üzüntüye boğulmuştuk. Acımızın taze olması ön görülerek, 29 Ekim akşamı Ereğli ilçemizde yapılması planlanan Cumhuriyet Bayramı sanatçı konseri valilik tarafından iptal edilmiştir.
İptal kararını, siyasi bir karar olarak değerlendirmeyi tercih edip, toplumun değer yargıları ve basın yayın ilkeleri ile bağdaşmayan, sağduyudan uzak bu söylemler haddi aşan açıklamalardır.
Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyor, bölgemizin maden kültürüne ve şehitlerimizin henüz çok taze olan acısına duyarlı davranan Zonguldak Valisi Sn. Mustafa Tutulmaz’a konser iptali kararı ve kente vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Özcan ÇELİK


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir