MÜSİLAJ OPERASYONUNDA 8 TUTUKLAMA

Müsilaj Operasyonu kapsamında Çaycuma ve Kilimli ilçelerinde toplam 20 adreste arama yapıldı. 12 şüpheli yakalandı, 1 şüpheli İstanbul’da yakalanarak Zonguldak’a getirildi. Operasyon kapsamında 8 şüpheli tutuklandı.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:
Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinesinde 26.05.2022 günü 16 ilde eş zamanlı olarak yürütülen “Müsilaj Operasyonu” kapsamında;
Zonguldak İli Çaycuma İlçesinde yüksek meblağlı kumar organizasyonları düzenleyen, kumar organizasyonlarını tekellerinde bulunduran, bu amaç doğrultusunda çeşitli silahlı eylemler gerçekleştirerek ilçe huzur ve asayişini bozan Organize Suç Örgütüne yönelik olarak 26.05.2022 günü Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Çaycuma ve Kilimli ilçelerimizde toplam 20 adreste arama işlemi gerçekleştirilmiş; toplam 12 şüpheli şahıs yakalanmış, 1 şüpheli ise İstanbul ilinde yakalanarak ilimize getirilmiştir.
Aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet ruhsatsız tüfek, 300 adet fişek ve bir miktar uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Ayrıca önceki tarihlerde yapılan takiplerde suç örgütü üyelerinden 3 adet ruhsatsız tabanca ve 186 gram esrar ele geçirilmişti.
İşlemlerinin ardından 29.05.2022 günü Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen şüphelilerden;
(Y.B.) isimli (1) şüpheli şahıs Savcılık Makamınca serbest bırakılmış,
(U.K., S.B., S.K., ve O.B.) isimli (4) şüpheli şahıs adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmış,
(S.B., E.B., İ.D., S.K., O.T., O.K., Ş.Ç., ve R.T.) isimli (8) şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.
Ayrıca örgüt yöneticilerinden (Ş.Ş.) isimli şahıs ise kesinleşmiş hapis cezası sebebiyle cezaevinde bulunmaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir