MÜFTERİLERE TOKAT GİBİ CEVAP

KOZLU BELEDİYE BAŞKANI ALİ BEKTAŞ: ‘’DMO ARAZİSİ ÜZERİNDEN  KARA ÇALIP, İFTİRA EDEREK  (MÜFTERİ) YAPILAN ART NİYETLİ AÇIKLAMALAR BELEDİYEMİZİ ZAN ALTINDA BIRAKMAYA YÖNELİKTİR.ÖNCELİKLE; ARAZİ BELEDİYEMİZE AİT DEĞİLDİR. ARAZİNİN İMAR PLANI ÖZELLEŞTİRME İDARESİNCE YAPILMIŞTIR.BELEDİYEMİZ BU ARAZİYİ PARK YEŞİL ALAN YAPMAK İSTESEDE, BELEDİYEMİZ YASA VE YÖNETMELİKLERİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR’’

 

KOZLU BELEDİYE BAŞKANI ALİ BEKTAŞ, ESKİ DMO ARAZİSİ ÜZERİNDEN ÜRETİLEN SPEKÜLATİF HABERLERE BELGELERİYLE BİRLİKTE  CEVAP VERDİ. BAŞKAN BEKTAŞ,  KONUNUN KOZLU BELEDİYESİ’NİN TASARRUFU DIŞINDA GELİŞTİĞİNİ BELİRTEREK, DMO ARAZİSİ KONUSUNA TÜM AYRINTILARIYLA AÇIKLIK GETİRDİ.

BİLGİLENDİRME AMAÇLI AÇIKLAMA ŞÖYLE;

 

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

SON ZAMANLARDA KOZLU FATİH SİTESİ MAHALLESİ ESKİ DMO ARKASINDAKİ 255/13 ADA PARSEL NUMARALI ARAZİYLE İLGİLİ BASINDA ÇIKAN VE BAZI ŞAHISLAR TARAFINDAN ART NİYETLİ OLARAK BELEDİYEMİZİ ZAN ALTINDA BIRAKAN AÇIKLAMALAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMA ZARURİYETİ DOĞMUŞTUR.

 

ÖNCELİKLE BİLİNMELİDİR Kİ, İLGİLİ ARAZİ BELEDİYEMİZE AİT BİR ARAZİ DEĞİLDİR. ARAZİ TÜRKİYE ELEKTİRK DAĞITIM A.Ş.  (TEDAŞ)’A AİT BİR ARAZİYDİ.

TEDAŞ ARAZİYİ 06.02.2014 TARİHİNDE ÖZELLEŞTİRME İDARESİNE DEVRETMİŞ, ÖZELLEŞTİRME YÜKSEK  KURULU (ÖYK) 28.12.2016 TARİH VE 2016/11 SAYILI KARARI İLE ONAYLANAN VE 10.02.2017 TARİH VE 29975 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN KARARI İMAR PLANINI YÜRÜRLÜĞE KOYMUŞTUR.

YANİ BURANIN İMAR PLANI BELEDİYEMİZ TARAFINDAN DEĞİL, ÖZELLEŞTİRME İDARESİ TARAFINDAN YAPILIP RESMİ GAZETEDE YAYIMLANMIŞ OLUP, BELEDİYEMİZİN HİÇ BİR TASARRUFU OLMAMIŞTIR.

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ ARAZİ SATIŞ İŞLEMLERİ İÇİN, YİNE KAMUYA AİT SÜMER HOLDİNG 30.05.2017 TARİHİNDE DEVRETMİŞ, SÜMER HOLDİNG YAPTIĞI İHALE İLE ARAZİYİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN İMAR DURUMUYLA 15.05.2019 TARİHİNDE KONGRAİN TARIM ÜRÜNLERİ DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİNE SATMIŞTIR.

ÖZELLEŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NIN 14.05.2019 TARİH

61602339.101.02.03.000001  12667 SAYILI YAZISI İLE 3194 SAYILI İMAR KANUNU’NUN EK MADDESİ KAPSAMINDA YAPILAN İMAR PLANLARI ‘’DEVİR TARİHİNDEN İTİBAREN 5 YIL SÜRE İLE DEĞİŞTİRİLEMEZ’’  DENİLDİĞİNDEN ARAZİYİ SATIN ALAN FİRMA İLGİLİ ARAZİDE JEOLOJİK ETÜD ÇALIŞMALARINA BAŞLAMIŞTIR.

ÖZETLE, BELEDİYEMİZİN BU ARAZİ İLE İLGİLİ DÜŞÜNCESİ PARK YEŞİL ALAN YAPMAK OLMASINA RAĞMEN, YASA VE YÖNETMELİKLERİN ÜZERİNDE OLAMADIĞIMIZDAN YAPILAN ÇALIŞMALARA UYMAK ZORUNDAYIZ.

KAMUOYU BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİ SAHİBİ OLMADIĞINDAN, BELEDİYEMİZ VE ŞAHSIM  HAKKINDA YAPILAN TEPKİLERİ SAYGIYLA KARŞILIYORUZ.  ANCAK BU BİLGİLENDİRMELERDEN SONRA YAPILACAK OLAN ART NİYETLİ VE UCUZ SİYASET YAPMAK İÇİN YAPILAN HAKARET VE İFTİRA DOLU AÇIKLAMALARLA İLGİLİ YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIMIZI TÜM KAMUOYUNA BİLDİRİRİZ.

DMO 1

DMO 2

DMO 3

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir