MİNİBÜSÜ ÇALDILAR, PARÇALAYIP SATTILAR

MİNİBÜSÜ ÇALDILAR, PARÇALAYIP SATTILAR

Zonguldak İli Gökçebey İlçesinden bir şahıs 08.12.2023 tarihinde evinin önünde park halinde bulunan minibüsünün şehir dışında olduğu dönemde çalındığı ihbarında bulundu.
Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca yapılan araştırmalar ile KGYS, PTS ve Çevre Güvenlik Kamera görüntülerinin Karabük, Kastamonu JASAT ve Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordine kurularak incelenmesi neticesinde söz konusu aracın, yolun belli bir bölümüne kadar sahte plaka kullanılarak, belli bir bölümünden sonra ise plakasının sökülmek suretiyle Samsun ili Terme ilçesine götürüldüğü ve aracın parçalanarak değerinin çok altında bir fiyata satıldığı tespit edildi. Adli makamlardan alınan arama kararlarına istinaden Samsun ilinde (1), Terme ilçesinde (2) noktada yapılan arama faaliyetinde söz konusu aracın çeşitli parçaları bulunarak muhafaza altına alındı. Hırsızlık suçunu işlediği değerlendirilen Zonguldak ilinde (3), Samsun ilinde (3), Kocaeli ilinde (1) olmak üzere toplam (7) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Adli Makamlara sevk edilen (7) şüpheli şahıstan (3) şüpheli şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, (4)’ü ise Adli Kontrol Şartıyla Serbest bırakıldı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir