Merhamet Çınarı TÜRK KIZILAY Öğrencilere EBA TV’den Ulaşacak

MERHAMET ÇINARI TÜRK KIZILAY

ÖĞRENCİLERE EBA TV’den ULAŞACAK

 

Türk Kızılay Kozlu Şube Başkanı Ali Kaya,

‘’152 yıllık merhamet çınarı Türk Kızılay her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası ile gerçekleştirdiği etkinliklerine bu yıl da devam ediyor’’ dedi.

Bu kapsamda; bu yıl Kızılay Haftası boyunca Türk Kızılay’ın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetleri gençlere, kamuoyuna ve özellikle EBA TV üzerinden öğrencilere anlatılarak bu konuda farkındalık oluşması sağlanacak.

Kızılay, yıllardır sürdürmekte olduğu mevcut hizmetler ve yardımların yanı sıra, 2020 yılının başından buyana COVİD-19 pandemisi ile mücadele kapsamında immün plazma tedavisi, maske ve dezenfektan üretimi, sağlık çalışanlarına kişisel koruyucu ekipman, vatandaşlara gıda desteği gibi yardımlarını sürdürüyor.

 

SENİN DESTEĞİN OLDUKÇA HER EV BİR OKUL

 

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine yayılan hizmet ağıyla ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Kızılay, bu yıl da 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan Kızılay Haftası’nda, pandemiden en çok etkilenenler arasında öğrenci ve gençlerin olması sebebiyle ‘’Senin Desteğin Oldukça Her Ev Bir Okul’’ kampanyasını başlatarak uzaktan eğitime destek veren Kızılay, hafta boyunca yine öğrencilere Kızılaycılık ruhunu aşılamak için çalışacak.

Toplu etkinliklerin yapılamadığı pandemi döneminde, anaokulundan liseye kadar her gruptan öğrenciyle EBA sistemi üzerinden bir araya gelecek olan Kızılay, hazırladığı eğlenceli, bilgilendirici ve eğitici  illüstrasyonlar ve dokümanlarla öğrencilerde farkındalık oluşmasına yardımcı olacak.

kızılay 2

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir