Meclis Üyelerimize ”meclise gelmeyin” diyemezsiniz

MECLİS ÜYELERİMİZE ” MECLİSE GELMEYİN” DİYEMEZSİNİZ

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci oturumunda yaşanan tartışmalara ve AK Partili meclis üyeleri için ”meclise gelmeyin” söylemelerine tepki gösterdi.
Mustafa Çağlayan açıklamasında;
” Zonguldak Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci oturumunda yaşanan tartışma, siyasi nezaketsizliğin en keskin örneklerinden biri olarak dikkat çekti.
Bizler Zonguldak’ta siyasi nezaket için çabalarken, bazı şahısların gündemi germesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Biz, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’e hayırlı olsuna geldiğimizde, şehrimizin menfaatine, vatandaşımızın hayrına olacak işlerde yanlarında olacağımızı ve destek olacağımızı belirtmiştik. Size uzattığımız eli belediye meclisinde haddiniz olmayarak ” meclise gelmeyin” diyerek geri ittiniz. Size attığımız adımları yok saydınız. Vatandaşlarımızın oyları ile sandıktan çıkmış bir seçilmişe yapılan bu söylem demokrasinin kara günüdür. Belediye meclisinde göstermiş olduğunuz yaklaşım ve tavrınızın karşılığında kendilerine yakışır bir biçimde üslup ve tavır ortaya koyan belediye meclis üyelerimizi tebrik ediyorum.
Aslında hak ettiğiniz tavır, çok daha sert olması gereken bir tavırdır ancak, herkes kendisine yakışanı yapar. Belediye meclisinde yaşananlar göstermiştir ki, enflasyonun çok çok üzerinde her kaleme zam yaparak, göreve geldiğinizde belediyenin duvarına astığınız borç tablosunun neden asıldığı da anlaşılmış oldu. Yaptığınız acımasızca zamlara bir kılıf olarak borç edebiyatına sarıldınız.
” çöpler toplanmıyor” diyoruz ”para yok” diyorsunuz. ‘Sular akmıyor’ diyoruz ‘borç var’ diyorsunuz. Artık belediyeyi yönetmeye, belediye meclisini, belediye meclis üyelerine hakaret etmeden yönetmeye ve hizmet etmeye odaklanmanızı tavsiye ediyoruz. Meclis üyelerine ”meclise gelmeyin” demek demokrasi kültürünü hazmedemeyenlerin dili olsa gerek . Biz belediye meclisinde Zonguldaklı vatandaşlarımızın hakkını sonuna kadar ”gelmeyin” deseler bile savunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir