KOZLU’NUN ÇEKİM GÜCÜ DEVAM EDİYOR…BÖLGE TRAFİK KOZLU SAHİLİNE TAŞINIYOR

Zonguldak’ın cazibe merkezi Kozlu İlçesinin çekim gücü devam ediyor..bölge trafik Kozlu Sahiline taşınıyor

BÖLGE TRAFİK KOZLU KAVŞAĞINDA

Kozlu Belediyesi Şubat ayı birinci meclis toplantısı Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ başkanlığında yapıldı.Toplantıda,  Zonguldak Valiliğinin talebi üzerine Değirmenağzı mevkiinde bulunan Bölge Trafik Hizmet Binasının Kozlu kavşağında bulunan Doğu Otomotiv olarak bilinen  alana taşınması oy birliğiyle kabul edildi.

Buna göre, söz konusu alanda bulunan arsa ve üzerinde yer alan bina Bölge Trafik Hizmet Binası olarak emniyet müdürlüğüne tahsis edildi.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş başkanlığında gerçekleşen toplantıda 10 gündem maddesi görüşüldü. İlgili komisyonlara havale edilen gündem maddelerine ilişkin alınan kararlar şöyle:

  • daha önce 10 lira 62 kuruş olarak sehven yanlış yazılan inşaatların katı atık bedelinin 1062 lira olarak düzeltilmesi oy birliğiyle bütçe komisyonuna havale edildi.
  • Mürüvvet Abdireisoğlu’nun vefatı ve de mirasçılarının mirası ret etmesi nedeniyle vefat eden vatandaşa ait su borcunun sistemden silinmesi bütçe komisyonuna havale edildi.
  • Yardıma Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’nin tahsis talebi bütçe komisyonuna havale edildi.Buna göre, Derneğin faaliyetlerine katkı sağlayabilmek  amacıyla 19 Mayıs mahallesi İnönü caddesinde iade edilen belediyeye ait dükkanın Yardıma Muhtaç Çocukları Koruma Derneğine tahsis edilmesi bütçe komisyonuna havale edildi.
  • Pandemi nedeni ile zor durumda bulunan belediye kiracıları ile ilgili 15.12.2020 tarih ve 2020/27 nolu genelge doğrultusunda işlem yapılması oy birliğiyle bütçe komisyonuna havale edildi.
  • Merkez mahallesi Karaelmas caddesi no 2’de bulunan (doğu otomotiv olarak bilinen alan) arsa ve üzerindeki binanın Bölge Trafik Hizmet Binası olarak tahsis edilmesi oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi.
  • İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 25.01.2021 tarih ve 151 sayılı dolu kadro değişikliği talebi oy birliğiyle bütçe komisyonuna havale edildi.

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir