İmar Planları Kozlu’nun Önünü Açacaktır

Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ: ” İmar Planlarına herkesin güven duymasını ve bir daha iptallerin yaşanmamasını arzu ediyorum”.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş: ” Yeni İmar Planlarımızı, ilgili kurumlardan görüşler alarak, ilçemizin yaşam kalitesi ve kamu yararına riayet ederek hazırladık. İmar Planlarına herkesin güven duymasını ve iptallerinin bir daha yaşanmamasını arzu ediyorum”

 

” BU PLAN KOZLU’NUN ÖNÜNÜ AÇACAKTIR”

Kozlu Belediye meclisinin Haziran ayı toplantısının ilk birleşimi 6 Haziran Pazartesi günü Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ başkanlığında yapıldı.
Yeni Revizyon İmar Planlarının görüşüldüğü toplantıda İmar Komisyonu Raporu okundu. Hazırlanan Revizyon İmar Planları, 10 Haziran Cuma günü yapılacak olan Haziran ayı ikinci meclis toplantısında meclisin oy’una sunulacak.

Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ, Kozlu’nun önünü açacak olan yeni revizyon imar planları için yapmış olduğu değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:
” Yaklaşık bir yıldan fazla süredir plansız olmanın sıkıntılarını tüm Kozlu ödemiştir. Daha önce 13 madde üzerinden iptal edilen imar planlarımızı bundan sonra iptal olmayacak şekilde yeniden hazırladık. Tüm detaylarıyla, en ince ayrıntısına kadar bilirkişiler ve uzman görüşleri doğrultusunda imar planlarını hazır hale getirdik. İlçemiz genelinde planlama kararlarında kazanılmış hakları ve güven duygusunu en ön planda tutarak, bütünlüğün sağlanması adına imar planı yapılmıştır. Plansız geçen bir yılı aşkın süre zarfında, sektörde ve sektöre bağlı iş kollarında çalışan vatandaşlarımız mağdur olmuştur. Konut üretimi olmadığından arz talep dengesi de bozulmuş, bu sebeple mevcut enflasyonun üzerinde konutlarda fiyat artışı olmuştur. Konut üreten firmalarında bu süreçte zaman kaybından dolayı maliyetleri ciddi şekilde artıştır. Bu sebeple,
yeniden zaman kaybetmemek ve yaşanan sıkıntıların tekrarlanmaması için, mahkemenin almış olduğu iptal kararlarını göz önünde bulundurarak imar planlarımızı hazırladık.
Yeni Revizyon İmar Planında; nüfus projeksiyonu, yeşil alan, coğrafya, jeolojik yapı, iklim, eğim, yol durumu, kentsel ve sosyal alt yapı alanları ile jeolojik etüt raporlarına dayanılarak, ilgili kurumlardan, bilirkişiler ve uzmanlardan alınan görüşler doğrultusunda, ilçemizin yaşam kalitesine ve kamu yararına riayet edilmiştir. Bu nedenle Yeni Revizyon İmar Planlarımız hakkında herkesin güven duymasını ve birdaha plan iptallerinin yaşanmamasını arzu ediyoruz. Kozlu’nun önünü açacak olan İmar Planları ilçemizin geleceğidir.
İmar Planlarının Kozlumuza hayırlı olmasını diliyorum”.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir