ILIKSU PLAJINI BELEDİYE İŞLETECEK

Kozluspor’un tahsisi kaldırıldı, Plaj ”İşletme ve İştirakler Müdürlüğü”ne bağlandı

ILIKSU PLAJINI BELEDİYE İŞLETECEK

Kozlu Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısının ilk birleşimi Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci Başkanlığında yapıldı. 6 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 10.30’da Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda; Ilıksu Plaj tesisleri, yeni kurulan ”Kozlu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü” ne devredildi. Buna göre, daha önce Kozluspora tahsis edilmiş olan Ilıksu Plajının Kozluspora tahsisi kaldırılmış oldu, karar oy birliğiyle alındı.
Kozlu Ilıksu Plajının otopark, şezlong ve büfe gelirleri bir önceki dönemde Kozluspor’a tahsis edilmişti. Kozlu Belediyesi Mayıs ayı 1. meclis toplantısında bu tahsis kararı kaldırıldı ve Ilıksu Plajının tüm işletme ve işlemleri hakkındaki yetkiler Kozlu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne bağlandı.
Tahsis kararının kaldırılmasına yönelik, belediye meclisinde okunan fezleke şöyle; ” Belediyemiz 11.03.2022 13 sayılı meclis kararı ile Mali Hizmetler Müdürlüğünün 25.02.2022 tarih ve 1671 sayılı talebi ile ilgili Belediyemiz Sosyal Tesislerinin bazı gelirlerinin Kozlu Belediyespora tahsis edilmesi hakkındaki Bütçe Komisyonu yaptığı incelemede; Ilıksu ve Değirmenağzı Plajları otopark, şezlong ve büfe işletmeleri gelirleri Kozlu Belediyesporla yapılacak protokol ile devri uygun görüşmüştür. Kılıç Kortu ve tesis kira gelirlerinin tahsis edilmesi konusu ise, TTK Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına yapılan 3. kişiye devir talebi uygun görülmediğinden söz konusu tesisin belediyemizce işletilip gelirlerinin Kozlu Belediyespora devrini uygun bulmuştur. Komisyonun uygun bulduğu kararın kabulüne oy birliğiyle karar verilmiştir.
Taşınmaz malların tahsis yetkisi Belediye Meclisindedir. Belediye, buna göre Ilıksu Plajının otopark, şezlong ve büfe işletme gelirlerinin Kozlu Belediyespora devri kararının kaldırılması, Ilıksu Plajında yapılacak tüm iş ve işlemlerin Belediyemiz İşletme ve İştirakler Müdürlüğünce takibi için bu birime yetki verilmesi hususlarında karar verilmek üzere evrakın Belediye Meclisine havalesini arz ve rica ederim ”.

Kozlu Belediye Meclisinde okunan fezleke meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi ve Ilıksu Plajının Kozlu Belediyespor’a tahsisi kaldırıldı.

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir