İL GÖRÜNÜMLÜ İLÇE…KOZLU LEVEL ATLIYOR

özel hastane, kapalı spor salonu, sahil bandı sosyal yaşam alanları, dere ıslahı ve yeni kent meydanı projesiyle Kozlu ilçesi İL görünümüne kavuşuyor

KOZLU LEVEL ATLIYOR

Kozlu Belediye meclisinin Kasım ayı toplantısının ilk birleşimi Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ başkanlığında 7 Kasım pazartesi günü gerçekleştirildi. Toplantıda 28 gündem maddesi görüşüldü. Buna göre; 2022 yılı ek bütçesi, 2023 yılı Gelir Tarifesi ile 2023 mali yılında uygulanacak gelir ve gider bütçesi ile kararnamesinin görüşülmesi oy birliğiyle bütçe komisyonuna havale edildi. Gündemin 8. maddesinde, mali hizmetler müdürlüğünün talebi doğrultusunda Kent mobilyalarının 10 yıllığına ihaleye çıkartılması için Belediye Encümenine oy birliğiyle yetki verildi. Gündemin 9’uncu ve 25’inci maddeleri arasını içeren İmar Planına İtiraz maddelerinin görüşülmesi oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi. 26. madde olarak, 255 ada 66 parselin güncel karayolları kamulaştırma sınırları ile ilgili talebin görüşülmesi imar komisyonuna havale edildi. 27. maddede imar ve şehircilik müdürlüğünün ”arsa tahsisi” talebi imar komisyonuna havale edildi. Buna göre, Milli Eğitime tahsis edilen arsa üzerine Devlet Ana Okulu yapılması için karar alındı.
Gündemin son maddesi olarak Saka Köyüne içme suyu verilmesi konusu oy birliğiyle karma komisyonuna havale edildi.

Diğer yandan, Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ meclis toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
Özel hastane konusunda çok ciddi adımlar atıyoruz. Bu konuda 2 aya ihtiyaç var. İlçeye yeni kent meydanı kazandıracağız. Yeni düzenlemeyle ilçemiz il görünümüne kavuşmuş olacak. Halk otobüslerini terminalin bitişindeki alana taşıyoruz. Dolmuş duraklarını dere kenarındaki 30 numara olarak bilinen alana taşıyoruz. Yeni düzenleme ile hem İlçenin otopark sıkıntısını ortadan kaldırıp hem de çok daha geniş ve modern bir kent meydanı oluşturacağız. İlçemiz yeni yüzüyle il görünümüne kavuşmuş olacak. Gelişen ilçemizin, artan nüfus ve trafik yoğunluğuyla böyle bir düzenlemeye ihtiyacı var. Mendirek için Bakanlık nezdinde girişimlerimiz sonucu bütçesi onayladı. Mendirek onarım çalışmaları kısa sürede başlayacak. Kapalı Spor Salonumuz için yine Bakanlık nezdinde girişimlerimiz sonuç verdi. İhalesi yakında yapılacak olan, seyirci sayısı yükseltilmiş şekilde Kapalı Spor Salonuna kavuşmuş olacağız. Dere ıslah çalışmalarında dere duvarları tamamlanmak üzere, yine asfalt çalışmalarımız ile sahil düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Sahildeki yeni düzenlemelerimiz yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak. Bütün bu çalışmalarımız sonucu ilçemiz level atlamış olacak. Belde’den ilçe statüsüne kavuşan ilçemiz şimdide bu yeni düzenlemelerle adeta bir İL görünümüne kavuşmuş olacak. Çünkü Kozlumuz ve değerli halkımız her şeyin en güzeline layıktır. Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tek isteğimiz ; biraz sabır, hakkaniyet ve anlayış içinde hareket edilsin. Kozlumuzun gelişimini ve yaşadığı değişimin sevincini hep beraber yaşayalım. Bu ilçede yaşamanın bir avantaj olduğunu unutmayalım.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir