Hatay’daki son maden işçileri Zonguldak’a döndü

HATAY’DAKİ SON MADEN İŞÇİLERİ
ZONGULDAK’A DÖNDÜ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına destek vermek bölgeye giden maden işçilerinden Hatay’da kalan son 100 kişilik ekip askeri uçakla Zonguldak’a döndü. Madencileri; Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, Sendika Yöneticileri ve Maden İşçileri yakınları çiçeklerle karşıladı.

Depremin ardından arama kurtarma çalışmaları için bölgeye giden 3 bin 800 maden işçisi kahramanca görevlerini yaparak yüzlerce cana umut oldu. Hatay’da kalan, aralarında madencilerin yanısıra mühendis ve teknisyenlerin de bulunduğu 100 kişilik ekip askeri uçakla Zonguldak Havalimanı’na geldi. Madenciler burada çiçeklerle karşılandı.
Madencilerin karşılanması sırasında ”Madenci varsa umut var”, ”Umudu kazdılar mucizeyi yaşattılar”, ”Kömür için değil ömür için geldik” yazılı dövizler açıldı. Çaycuma müftüsü Rıdvan Karataş’ da madenciler ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için dua etti.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir