ESAS ALTILI MASA ZONGULDAK’TA

ESAS ALTILI MASA ZONGULDAK’TA

Bir masa, altı sandalyeden ibaret bir oluşum. Tam anlamıyla ”adaylık” için görüş birliği içinde olamadıkları daha ilk günden itibaren apaçık ortada.
Bilinen adıyla altılı masa , Cumhurbaşkanı adayını belirlemek için 15-20 günde bir toplanıyor. Henüz bir sonuç yok…
Aslında iki sonuçta da işin sonu hüsran. Çıkaracakları adayın; Cumhurbaşkanlığını kazanacak donanımda, nitelikte ve ülkeyi içerde ve dışarıda temsilde yeterliliğe sahip olması pek mümkün görünmüyor. Bu masadan aday çıkmadı diyelim..o zamanda masa, ”beyhude” olduğunu itiraf etmiş olacak. Bu açıdan bakıldığında masa kaybedeceğini bile bile yine de bir aday çıkartmaya mecbur. Ancak, aday çıksa da çıkmasa da sonuç belli. Hüsran.

‘ Hakiki Altılı Masa’ Zonguldak’ta çok daha önce kuruldu..
Ülke siyaseti böyle iken, altılı masanın halkın teveccühleriyle bundan çok daha önce 30 Mart 2019 yerel seçimlerinde Zonguldak’ta kurulduğunu söyleyebilirim. Evet..3 milletvekili ve 3 belediye başkanından oluşan ve son yılların en gözde yatırım projelerini Zonguldak’a kazandıran, adeta merkezi hükümeti kente taşıyan AK Partinin altılısından bahsediyorum.
Kent genelinde gerçekleşen; ”5 dakikada Kilimli, 15 dakikada Filyos” tünelleri başta olmak üzere, Filyos Projesi Türkiye’nin üçüncü en büyük limanıyla, şimdiden sağladığı ve çok yüksek sayıda sağlayacak olduğu istihdamıyla,
Batı Karadenizin en güzel sahil bandına sahip Türkiye’nin en güzel ve şirin ilçesi Kozlu İlçesinin tecrübeli ve çözüm adamı Belediye Başkanı Ali Bektaş liderliğinde sürekli gelişimiyle,
Kilimli’nin genç ve dinamik Başkanı Kamil Altun ile kabuğunu kıran Kilimli ile ve Zonguldak Merkezi her geçen gün İl Merkezi havasına büründüren Ömer Selim Alan Başkanın gayretlerine en az onlar kadar gayret katan, mücadele eden milletvekilleri ile Zonguldak,  AK Parti’nin hem iktidar hem muktedir olan gücünden bu dönemde en üst seviyede nasibini almıştır.
Uzunmehmet Camisi, 400 yataklı yeni hastane, Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Tünelleri, BEÜ ”Karaelmas Köprülü Kavşağı” başta olmak üzere sayısız projenin hayata geçtiği Zonguldak’ta, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, vicdan ve izan sahibi olan herkesin bu hizmetlere ve sağlamış olduğu imkanlara odaklanması lazım.
Şair ve Gazeteci Üstat Abdurrahim Karakoç’un dediği gibi;
” Beden ölür, çürür, cana bakın siz.
Kim kiminle yürür, ona bakın siz.
Bırakın dönsün dönme dolaplar.
Hak’tan hakikatten yana bakın siz”.

Üstaddan feyz alarak, ‘hizmete bakın siz’ diyorum.
Saygılarımla.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir