DÜMEN operasyonunda 4 kişi tutuklandı

Emekli vatandaşları kredi vaadiyle hedef alan 15 kişiden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle;

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 16.06.2022 günü gerçekleştirilen “DÜMEN OPERASYONU” kapsamında ilimiz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından üç ay boyunca takip edilen, emekli vatandaşlarımız üzerinden ödenmeyecek krediler çekmek, bilgileri dışında kredi kartı çıkartarak harcama yapmak, kredilerden komisyon almak şeklinde eylemler gerçekleştiren ve bu şahıslara müşteri temin eden toplam (15) şüpheli şahıs hakkında Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İlimiz Merkezi, Tekirdağ, Kocaeli, Ankara ve Bartın illerinde operasyon düzenlenmiştir.
Şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda (2) adet pos cihazı, değişik kişilere ait çok sayıda banka ve kredi kartı, çok sayıda senet ve sair evraklar ele geçirilmiştir.
19.06.2022 günü adli mercilere sevk edilen şüphelilerden 10’u Savcılık ifadesinden sonra, Ü.K. isimli şahıs ise Adli Kontrol hükümleri uygulandıktan sonra serbest bırakılmışlardır. Mahkemeye sevk edilen A.U. (45), A.B. (40), Ş.A. (46) ve Z.B. (41) olmak üzere biri kadın 4 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir