DİNİ DEVLET MÜLKÜ MİLLET

KOZLU BELEDİYE BAŞKANI ALİ BEKTAŞ 15 TEMMUZ İHANETİNİN  YILDÖNÜMÜNDE KONUŞTU

Başkan Ali Bektaş 15 Temmuz ihanetinin yıldönümünde konuştu

                  Dini Devlet Mülkü Millet

15 Temmuz’da hain kalkışmanın gerçekleşmesi halinde Atatürk’ün bütün kazanımlarının gideceğini ancak ülkenin elden gidişini, Aziz Türk Milleti’nin canı pahasına engellediğinin altını çizen Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, “Ben her zaman söylüyorum, Atatürk şayet 15-20 sene daha yaşasaydı, biz dünyanın en büyük ve güçlü devleti olacaktık. Belki O’nu da öldürdüler. Çünkü bu ülkenin gelişmesini hiç kimse istemedi. Cumhuriyet tarihinde ilk defa Atatürk’ten sonra bir gelişme yakalayan ülkeyi, 15 Temmuz’da bölüp-parçalamak istediler. Üst akıl böyle istedi. Üst akılın figüranları da oynadı, hala daha oynamaya da devam ediyor. Bugün bu iktidar gitsin de, ne olursa olsun zihniyeti bu ülkenin sonunu hazırlamak zihniyetidir.” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM ERGİ: ‘’ ŞEHİTLERİMİZE RAHMET, GAZİLERİMİZE UZUN ÖMÜRLER DİLİYORUM’’

Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi’de konuşmasında, “Sözde bir Şıh çıkmış, ‘rüyamda şunu gördüm, bunu gördüm’ diye peşine insanları takıp götürüyor. Sizden istirham ediyorum; iki kitabı iyi okuyun. Bir Kur-an-ı Kerim, iki Nutuk’u okuyup, iyi anlayın. Bu ülkenin en fazla istismar edildiği iki konu budur. Eğer bu iki kitabı okuyup anlarsak, göreceğiz ki bundan sonra ne 15 Temmuz yaşarız, ne de bunun gibi belli şeyleri yaşarız. Bir olacağız, birlik olacağız, dik duracağız. Fikrimiz zikrimiz ne olursa olsun, asgari müşterekimiz bu vatanı sevmek, kalkındırmak ve çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olmalı. Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum, gazilerimize uzun güzel ömürler diliyorum. Allah bir daha 15 Temmuz yaşatmasın” dedi.

KOZLU BELEDİYESİNDE DUYGULU ANLAR YAŞANDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, Kozlu İlçesi’nde şiir dalında düzenlenen yarışmada birinci olan Cengiz Topel Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Esila Meryem Arı, ‘İÇİMİZDEKİ HAİNLERE’ şiirini okuduğu sırada, Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi ile Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş gözyaşlarına hakim olamadı. Salondakiler, Esila Meryem Arı’dan şiirini ikinci kez okumasını istedi. Cengiz Topelli Esila Meryem Arı ikinci kez kürsüye çıkarak şiirini tekrar okudu. Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ise, Cengiz Topelli Esila Meryem Arı’yı alnından öperek kutladı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, Kozlu İlçesi’nde de tören ve etkinlik düzenlendi. Kozlu Kaymakamlığı ile Kozlu Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlik, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kozlu Merkez Aziziye Cami Hafızı Mürsel Çakmak’ın okuduğu Kur-an-ı Kerim’in ardından, Kozlu İlçe Müftüsü Şevket Bulut, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz için dua etti. Kozlu Belediyesi tarafından, FETÖ ve hainlerinin 15 Temmuz’daki hain kalkışmasına karşı gövdelerini siper ederek ülkemize ve demokrasiye sahip çıkan Aziz Türk Milleti’nin sergilediği duruşu konu olan sinevizyon gösterimi sırasında Kaymakam Hüseyin Ergi ile Belediye Başkanı Ali Bektaş gözyaşlarını tutamadı.  Kozlu Belediyesi Meclis ve Nikah Salonu’ndaki tören ve etkinliklere, Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi ile Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın yanı sıra, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Genel Meclisi Üyesi Kerim Yılmaz, Kozlu İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Fatih Çalıbaşı, Kozlu İlçe Emniyet Müdür Vekili Caner Aysu, Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Akif Başdağ, Kozlu İlçe Müftüsü Şevket Bulut, Din Görevlileri, AK Parti Kozlu İlçe Başkanı Ünver Taşkın, CHP Kozlu İlçe Başkanvekili Oğuz Keklikoğlu, MHP Kozlu İlçe Başkanı Muhammet Özdemir, İYİ Parti Kozlu İlçe Başkan Yardımcısı Yasemin Gül, Kozlu Belediyesi Meclis Üyeleri, okul müdürleri ve öğretmenler, şehit yakınları ile gazilerin yanı sıra muhtarlar ve vatandaşlarda katıldı. Kozlu İlçesi’nde protokol üyeleri şehit ve gazi yakınlarını ziyaretlerinin ardından, Merkez Aziziye Camii’nde aziz şehitlerimiz için Kur-an-ı Kerim okunmasının ardından, dua ettiler. Kozlu protokolü ayrıca, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla, Zonguldak’ta düzenlenen yürüyüş ve etkinliklere katıldı.

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir