DEVRE MÜLK DOLANDIRICILARI TUTUKLANDI

DEVRE MÜLK DOLANDIRICILARI TUTUKLANDI
Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Kdz. Ereğli ve Kocaeli illerinde operasyon gerçekleştirdi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan teknik ve fiziki takip çalışmalarında; Yalova termal otellere ait müşteri listesinin bazı şahıslar tarafından hukuka aykırı olarak ele geçirildiği, müşteki/ mağdur olarak tespit edilen şahıslardan tesis bakım ve bakım onarım aidat bedeli, yemek bedeli, kiralama ücreti adı altında para toplandığı ve bahse konu eylemde şüpheliler tarafından suç kaydı bulunmayan 3. şahısların hesaplarının kullanıldığı tespit edildi.
28.05.2024 günü Zonguldak ve Kocaeli illerinde olmak üzere eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon doğrultusunda suça iştirak eden toplam (14) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. (6) şüpheli şahıs ifadeleri akabinde emniyetten serbest bırakıldı. (8) şüpheli şahıs ise 31.05.2024 günü Kdz Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edildi.
Y.E.O.(41) ve D.D.(31) isimli şahıslar adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Şüpheli şahıslardan O.A.(22), B.A.(19), A.T.K.(20), Y.Z.(26), V.I.(26), ve K.C.G.(26) isimli şahıslar olmak üzere (6) şahıs TUTUKLANDI.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir