Bu işaret PARMAK DEĞİL, RUH’TUR

” TTK için kanun çıkartılsın, 5 vekilimizden ses bekliyoruz. Biz Selim Alan’ı destekledik ama bu ittifak sandığa yansımadı”

Bu işaret PARMAK DEĞİL, RUH’TUR
Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Murat Kotra ve İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Güldaş, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. ZGC Başkanı Derya Akbıyık ziyaretten dolayı teşekkür ederken, Kotra ZGC’de yapmış olduğu konuşmada Merih Demiral’a teşekkür etti.
Kotra, ” Milli Takımımızda Merih Demiral’ın galibiyet sonrası bozkurt işareti yapmasıyla UEFA tarafından 2 maç men cezası verilmesi asla kabul edilemez bir çifte standarttır. Merih Demiral’a çok teşekkür ediyorum. Siyasal bir hareket değildi. Lobimiz yok bizim. Eğer masada onlar kadar başarılı olsaydık haksızlığa karşı daha güçlü olacaktık. Daha da güçleneceğiz ve onları rahatsız edeceğiz. Bu bozkurt hareketi siyasi bir mesaj vermek için değildi, bozkurt işareti bir parmak değil ruh katıyor.
Bolu Belediye Başkanına teşekkür ediyorum. A Milli Takım futbolcumuz Merih Demiral Çekya galibiyeti sonrası bozkurt işareti yapmıştı. Dünyada geniş yankı uyandıran bu hareket sonrası UEFA Merih Demiral’a iki maç ceza vermişti. Bunun üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ”Merih Demiral’ın heykelini dikeceğim” açıklaması için teşekkür ediyorum.
Alaplı İlçe Başkanlığımız kapatıldı. Yeni bir yönetim gelene kadar çalışmalar yapılıyor. Bu bir bayrak yarışıdır. Görevi bırakanlara da teşekkür ediyoruz. Orada genel merkezimiz tarafından yeni görevlendirmeler yapılacak.
TTK için Kanun çıkartılsın. 5 vekilimizden ses bekliyoruz. Bizim görüşümüzde bir değişiklik yok. TTK bizim için olmazsa olmaz. Özelleştirilmesini doğru bulmuyoruz. TTK için bir kanun çıkartılmasını istiyoruz. Zonguldak’ta madenciliğin bir okul olarak okutulmasını istiyorum. Burada şartlar çok daha ağır ve maliyetli. 5 tane milletvekilimiz var. Onların çalışmalarını bekliyoruz ve izliyoruz. Çok kazanan çok vergi vermeli. Sadece işçi kesiminden alınmamalı. Çok kazanan çok vergi vermeli. Tasarruf tedbirleri içinde taviz verilmemeli.
Selim Alan için ortalığı ayağa kaldıranların, Tahsin Erdem’in zamları içinde samimiyetlerini görelim. Tahsin Erdem’in zam yağmuru için, muhalefetteyken siyaset yapmak kolay ama iktidara gelince maalesef eleştirilere maruz kalıyorsunuz. Selim ALAN zam yapınca ortalığı ayağa kaldırıyorlardı, şimdi de kaldırsınlar ki samimi olduklarını görelim. Kimse memnun değil bu zamlardan, bunun bir ortak yolunu bulmalıyız.
Cumhur İttifakı olarak seçimlerde Selim Alan’ı destekledik. Aksi gerçek dışıdır. Ancak bu ittifak sandığa yansımadı. MHP, Selim Alan’ın seçilmesi için her çabayı gösterdi. Ancak, Zonguldaklılar seçimini Tahsin Erdem’den yana kullandı. Seçim sonrası bazı söylentiler çıktı ama biz ne yaptığımızı biliyoruz” dedi.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir