BU BELEDİYE Mİ ÇALIŞMIYOR ?

GÖRMEK İSTEMEYEN HİZMETLERİ GÖRMEZ…GÖZÜNE DE SOKSANIZ GÖRMEZ.

SOKAĞA ÇIKMIYOR DİYENLER MERAK ETMESİNLER..

BUNDAN SONRA ALİ BEKTAŞ’I HER GÜN HER YERDE GÖRECEKLER

 

KOZLU BELEDİYE BAŞKANI ALİ BEKTAŞ
NİSAN 2019-EYLÜL 2022 ARASI BELEDİYE ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

KOZLU BELEDİYE BAŞKANI ALİ BEKTAŞ 3.5 YILLIK DÖNEM ÇALIŞMALARINI TÜM DETAYLARIYLA AÇIKLADI:

” BİZİ ÇALIŞMIYOR DİYE ELEŞTİRENLERE 3 BUÇUK SENE ÖNCESİNİ DÜŞÜNMELERİNİ RİCA EDİYORUM. BU İŞLERİN TÜM EKONOMİK ZORLUKLARA VE 2 YILLIK PANDEMİ KRİZİNE RAĞMEN YAPILDIĞI UNUTULMASIN. EN İYİ HİZMET İNSAN KALBİNE GİRMEKTİR. EGO YAPARSAN YOLLARI ALTINDA DA DÖŞESEN BOŞTUR. GÖRMEK İSTEMEYEN HİZMETİ GÖRMEZ, GÖZÜNE DE SOKSANIZ YİNE GÖRMEZ. BİZİM KADAR ALT YAPI ÇALIŞMASI YAPAN VAR MI?.ALT YAPI HİZMETLERİ GÖRÜNMÜYOR DİYE MAKYAJ BELEDİYECİLİĞİ YAPMADIK.HİZMETLERİMİZ İÇİN REKLAM DERDİNDE DEĞİLİZ. BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZDA GÖRÜNTÜYE GİRMEK YERİNE GÖNÜLLERE GİRMEK VARDIR. 3’ÜNCÜ SAHİL PROJESİ DAHA DA ÇOK UFUK AÇACAK. SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ ZONGULDAK’LA TANIŞTIRDIK, HANGİ BELEDİYEDE BİZİM KADAR HASTA HİZMETİ VERİLİYOR. ÇOCUĞUNU İŞE ALMADIK DİYE, USULSÜZ İŞ VE İŞYERİ İSTEYENLERİN İSTEDİKLERİ OLMADI DİYE BİZE KÜSÜP SELAM VERMEYENLERİN FARKINDAYIZ. ANCAK, BENİM KADAR EKMEK SAHİBİ YAPAN BİR SİYASETÇİ YOKTUR”.

NİSAN 2019-EYLÜL 2022 DÖNEMİ ÇALIŞMALARI:
Son günlerde, şahsım ve belediyemiz hakkında yapılan eleştirilere cevap vermememiz bizi sevenleri ve çalışanlarımızı takdir edenleri üzmektedir. Yapmış olduğumuz çalışmaları görmek isteyen herkes bir şekilde görür ancak, insana hizmetkar olmanın, iyilik yapmanın , hizmet etmenin reklamı olmaz anlayışında olsak ta, yine de çalışmalarımızı anlatma gereği hasıl olmuştur.
Belediyeciliğin en önemli işi insanın kalbine girebilmektir. Son dönemlerimizin yani 3.5 yılın iki senesi pandemi sürecinde geçtiği için babalar analar çocuklarına bile zor gittiği bir dönemde Ali BEKTAŞ sokağa eskisi gibi çıkmıyor diye eleştirmek sadece bizi sevenlerin bizi özlediği anlamına gelir ki; biz buna seviniriz. Yok bizi siyasi karşıt olarak görenler diyorsa merak etmesinler bundan sonra Ali Bektaş’ı hergün her yerde görecekler.
Siyasi birikimi olmayan, halka karşı iki kelimeyi bir araya getiremeyen, gelecekle ilgili hiçbir projesi olmayan insanlar eski tarihlerden bugüne gelinceye kadar iki şey yapmışlardır. Birincisi, yalan dolan haber yaymak, karalamak, iğrenç dedikodular yaparak iş başındakileri zaafiyet içine sokup halkın gözünden düşürmeye çalışmak, ikincisi de memleketleri ortaya koyup ayrımcılık yapmak. Tarih boyunca bu hep böyle olmuştur. Ama hiçbir zaman bu art niyetli insanlar başarılı olamamıştır. Bu genel politikada böyledir, yerelde de böyledir. Hiçbir zaman değişmez.
Kozlunun ilçe olmasından, kurumsal yapıların çok kısa sürede oturtulmasını sağlayan belediye hizmetlerinin yapıldığı tüm ünitelerin hepsini Kozluya kazandıran, Kozlunun marka değerini yükseklere taşıyan , Kozluyu Zonguldak ilinin yaşam alanı, dinlenme yeri yapan, sosyal belediyeciliği Zonguldak’a tanıtan Ali BEKTAŞ ve Ekibi her türlü eleştiriyi alıp o eleştirilerden ders çıkartıp gereğini yapmışlardır. Sayısız insanı ekmek sahibi yapıp, Kozlu tarihinin en büyük ve kalıcı hizmetlerini yapmışızdır. Kozluda bizim kadar sevilen bizim kadar da eleştirilip sevilmeyen bir belediye başkanı olmamıştır. Maalesef halkı ve memleketi için gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm siyasetçilerin kaderi budur. Biz yine halkımıza hizmetkarlık yapmaya devam edeceğiz.
Dünya tarihine geçecek olan 2 yıllık Pandemi sürecinde 3.5 yılda neler yaptık özetlemeye çalışalım.
Bugün Kozlu’nun alt yapısı kanalizasyon ve yüzey sularının yüzde 80’i bizim dönemlerimizde yapılmıştır. En düşük miktarlı yağmurlarda bile Kozlu, Merkez, Fatih ve Topbaşı Mahalleleri sular altında kalıyordu. Şimdi ise tüm Türkiye’deki ilçelerin coğrafi koşulları en iyi olanlarında bile ilçeleri vuran seller çok şükür bizim dönemimizde yapılan alt yapılar sayesinde en ucuz şekilde atlatılıyor. Devlet Karayollarının yapımında yapılan hatalı uygulamalar belediyemize mal ediliyor . Geçmişte Kozlunun tümünde yaşanan görüntüler çabucak unutulur hale gelmiş.Kozlu Belediyesi kurulduğundan beri yapılan alt yapı yatırımları tamamen yenilenip en az 10 kat daha fazla kanalizasyon ve yüzey suyu hattı yapılmıştır. Yerin altında kalan bu hatlar görülmediği için çalışma yapılmadı diye gösteriliyor. Bizim anlayışımız hiçbir zaman makyaj belediyeciliği olmamıştır. Tabiî ki insanların yaşayabileceği alanlar oluşturup güzel ve temiz çevreyi meydana getirmekte belediyelerin görevi. Ancak alt yapı tamamlanmadan yapılan makyaj belediyeciliği sadece seçimi düşünenlerin işidir. Biz seçimi değil, şehrimizi düşündüğümüz için önce alt yapı sonra makyaj diyoruz.
2019’da iş başına geldiğimiz seçimde. seçim gezileri sırasında vatandaşlarımız bizi yerden yere vuruyordu. Bu yolların hali ne diye. İş başına geldikten sonra arazi ve coğrafik yapının en zor olduğu Zonguldak ilçelerinden biri olan Kozlu’nun imkansızı başararak yüzde 95’ine doğalgaz ulaştırıp kaplamalarının çoğu yapıldı. Dönem başında delik deşik olan tüm yollar düzeltilip kullanılabilir hale getirildi. Bizi çalışmıyor diye eleştirenlere 3 buçuk sene öncesini hatırlamalarını rica ediyorum. Bu işlerin tüm ekonomik zorluklara ve 2 yıllık pandemi krizine rağmen yapıldığı unutulmasın.
Merkez Mahallesi ve Fatih Mahallesinin yüzde 100’ü doğalgaz alt yapısına kavuşturulmuş olup bu mahallelerde 9 km. sıcak asfalt kaplaması yapılarak vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca bu iki mahallemizde 15 km. kanalizasyon ve yüzey suyu hattı yenileme çalışması yapılmıştır. Vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın istifade ettiği yine bizim dönemlerimizde yapılmış olan park ve bahçelerin, spor tesislerinin tamamının yenileme çalışmaları yapılmıştır.
Güney Mahallesinin yüzde 90’lık kısmı doğalgaz alt yapısına ulaştırılmış, 10 km. yolun asfalt kaplaması tamiri ve 2500 metrekare parke, yol tamiri yapılmıştır. Mahallenin İncivez mevkiinde ormandan tahsis alınarak 33 bin metrekarelik yeni bir mezarlık alanı yapım çalışmaları tamamlanmak üzere olup, defin işleri yapılacak hale getirilmiştir. Yüzey suyu ve kanalizasyon hattı olarak 5 km. hat yenilenmiştir.
Taşbaca Mahallesinde nüfusun yüzde 95’lik kısmına doğalgaz alt yapısı ulaştırılmış, bozulan 6 km. civarı yolun kaplamaları tamamlanmıştır. Mevsim şartları nedeni ile mahallenin çeşitli kesimlerinde meydana gelen heyelanlara anında müdahale edilmiş toplamda 400 metre taş duvar ve betonarme duvar yapılmıştır. Mahallede bulunabilen boş alanlara çocuk parkı yapılmış tüm mahalleye hitap edecek büyük bir park çalışmamız 17 pavyonlar diye bilinen kısımda devam etmektedir. Yine mahallede 1 km.ye yakın yüzey suyu ve kanalizasyon hattı yapılmıştır.
İhsaniye Mahallesinde mevsim şartları nedeniyle meydana gelen heyelanlara karşı 250 metre taş duvar imalatı yapılmış, 1 km.ye yakın kanalizasyon ve yüzey suyu hattı yenilenmiş, 1 km.ye yakın yeni yol çalışmaları yapılmıştır.
Kılıç Mahallesinin yüzde 90’ına doğalgaz ulaştırılmış, bozulan tüm alt yapı ve üst yapıların 5 km.ye yakın tamirat işleri tamamlanmıştır. Yine aynı mahallede heyelanlar nedeniyle 150 metre taş duvar ve beton duvarlar yapılmıştır. Mahallede 1.3 km. yüzey suyu ve kanalizasyon hattı yenilenmiştir.
Yahma Mahallesinde, Değirmenağzı Mevkiinde doğalgaz çalışmaları devam etmekte olup biten kısımların 1.5 km.ye kadar beton kaplamaları, Değirmenağzı sahil plajında 5 bin metrekareye yakın otopark, parke kaplaması, duş,büfe,yeşil alan düzenlemeleri ile 600 metre kanalizasyon ve yüzey suyu hattı yapılmıştır.
Üç yılda baraj ve Değirmenağzı içme suyu hatlarında 9.5 km. boru yenilenmesi ve içme suyu hatlarında meydana gelen arızalara anında müdahale edilerek vatandaşlarımıza 7/24 temiz içme suyu sağlanmıştır.
Esenköy Mahallesinde doğalgaz çalışmaları devam etmekte olup tamamlanan 4 km.ye yakın yolun kaplaması yapılmıştır. Mahallenin en önemli sorunu olan kanalizasyon ve yüzey suyu hattı 1 km.ye yakın kısmı tamamlanmış olup halen çalışmalara devam edilmektedir. 1000 M3’lük su deposu yapımı tamamlanarak mahalle düzenli içme suyuna kavuşturulmuştur. Yıl sonuna kadar tamamlanarak Kozluda ilk arıtma tesisi olan 400 M3’lük paket arıtma tesisine bağlantı yapılarak mahallemiz daha yaşanılabilir hale getirilecektir. Mahallede bulunan Nesibe Hatun Öğrenci Yurdunda bu sene kalacak olan 2400 öğrencimizin eğitim kurumlarına ulaşım sağlayan 650 metrelik yolu 550 metre kısaltarak daha rahat ve daha kısa hale getiren merdivenli yol düzenlemesi yapılmıştır. Sahil yolundan üniversite sağlık tesislerine ve mahalleye bağlantısını sağlayan yolun 5500 M2’lik kısmı yenilenerek beton ve parke kaplaması yapılmıştır.
19 Mayıs Mahallesinin tamamına yakını doğalgaz alt yapısına kavuşturulmuş bozulan yolların 2500 M2’si asfalt kaplama, 10 km.lik kısmı beton kaplama ile onarılmıştır. Yine bu mahallemizde heyelanlara müdahale kapsamında 300 metre taş duvar inşaatı yapılmıştır. Mahallenin muhtelif kesimlerinde 2 km.ye varan kanalizasyon ve yüzey suyu hattı yenilenmiştir.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ KATKILARI (HİBE) İLE BELEDİYEMİZE; 2 adet çöp toplama aracı, 1 adet süpürge aracı, 1 adet lastik tekerlekli yükleyici, 400 adet çöp konteynırı kazandırılmış ayrıca Türkiye Belediyeler Birliği katkıları ile 1 adet tam donanımlı itfaiye aracı belediyemize kazandırılmıştır.
İlçemiz genelinde dönemimizde 40 bin tona yakın çöpün toplanması, yollarımızın, meydanlarımızın , park ve bahçelerimizin, Pazar Yerlerimizin, cami ve okul bahçelerimizin çevre temizliği, yıkaması periyodik bir şekilde sürdürülmüştür.
Kozlu Sahilinde binlerce M2 yeşil alan düzenlemesi, çocuk oyun alanları, spor tesisleri, mescit, wc, duş kabinleri yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. İlçemizde bulunan önceki dönemlerde yaptığımız tüm park bahçe, spor alanları, sosyal donatı alanlarının bakım onarım yenileme çalışmaları yapılmıştır. Bunun yanında Kozlu Şehir Stadının sentetik çim yenilemesi, çevre düzenlemesi, yeni soyunma odaları , hakem odalarını kapsayan idari binası ve 1000 kişilik yeni tribün yapımı işi, Kozlu Sahil Yolu, Köprülü Kavşak ve köprülerin yenilenmesi, BEÜ Hastanesi Köprülü Kavşağı , Kozlu Deresi zemin betonlama ve istinat duvarı yapımı, tersip bendi yapımı tamamlanan ve ihale aşamasına getirilen Kozlu Kapalı Spor Salonu yapımı, dere ağzı kırılan Mendirek tamiri ve tahkimat yapımı işlerinin hızlandırılmasıda takibimizde olan devlet yatırımlarıdır.
Bu alt yapıları; tamamladık, su kayıp ve kaçakları oluşturan birçok hattımızı yeniledik.Diğer kurumlarla anlaşarak elektrik, internet gibi yatırımları eş zamanlı olarak tamamlayıp vatandaşlarımızın bu hizmetlere daha hızlı ve kaliteli erişimini sağladık. Belediyemizin elinde olmayan elektrik ve ana hat arızaları dışında 24 saat kesintisiz su hedefine ulaştık. Değirmenağzı tesislerimize elektrik kesintisi durumunda su kesintisi olmaması için yeterli güçte jeneratör bağladık. Pandemi döneminde hiçbir vatandaşımızı mağdur etmedik. Tüm ihtiyaçları eksiksiz karşıladık. Pandemi ile mücadelede Kaymakamlık ile ortak çalışarak örnek bir salgın mücadelesi ortaya koyduk ve pandeminin yayılmasını önlemek için tüm temizlik hijyen çalışmalarını yerine getirdik. İnsan olarak bizler yapılanları çabuk unuttuğumuz için sokakta gezen insanlar eğer sizin siyasi düşüncelerinizde değilse veya size karşı antipati duyuyor ise hiçbir şey yapmadılar diye konuşup eleştirebilirler.Biz hepsine saygı duymakla beraber yaptığımız işlerden dolayı tüm çalışanlarımızın pandemi sürecinde gösterdiği azimli ve üstün çalışmalarından dolayı kutluyor, hepsinin tek tek gözlerinden öpüyorum. Allah hepsinden razı olsun
Sosyal Belediyecilikten tüm ekonomik zorluklara rağmen ödün vermedik. 3 buçuk sene içinde ihtiyaç sahibi 156 hastamıza hasta yatağı, 50’den fazla akülü tekerlekli sandalye, daha fazlası normal sandalye teslim ettik. Hasta takip ekibimiz talepte bulunan herkesin hastane işlerini, doktor görüşmelerini, hastaneye getirip götürme işlerini eksiksiz yerine getirdi. İmkanı olmayan vatandaşlarımızın şehir dışı tedavileri için maddi giderleri, gidiş gelişleri belediyemiz tarafından sağlanmıştır.
Cenaze hizmetleri, vatandaşlarımız hiçbir sıkıntı yaşamadan para harcamadan belediyemiz tarafından yapılmaya devam edilmiştir.
Bayramlarda kimsesiz ve ihtiyaç sahibi tüm çocuklarımıza kıyafet ve maddi yardımlar yapılmış ve yapılacaktır. Eğitim Öğretim Yılı başlangıcında tüm okullarımızda ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kırtasiye ve kıyafet yardımları yapılmış ve yapılacaktır. Yine eğitim yılı başlangıçlarında okullarımızın eksikleri ve çevre temizlikleri belediyemiz tarafından yapılmıştır.
Evleri yaşam şartlarının altında olan 50’den fazla vatandaşımızın evlerinin tamiri, bakımları, yenilenmeleri, içindeki eşyalar dahil yenilenerek yaşanılabilir hale getirilmiştir.
Tüm ekonomik zorluklara, borçlara, enflasyona rağmen çalışanına maaşı tam ve zamanında veremeyen belediyeden , zamanında ve her ay düzenli maaşını alan belediyeciliğe, çalışanların içerideki alacaklarının yüzde 60’ının fazlasını ödeyen, emekli olan işçilerin tazminatını sürüncemede bırakmadan ödeyen, eski emekli işçilerin alacaklarının yüzde 80’ini ödeyen, geçmiş piyasa borçlarının yüzde 70’ini, icra dosyalarının yüzde 50’sini ödeyerek kapatan, tüm bunlara rağmen alt yapıya, üst yapıya, park bahçelere, sahillere yatırım yapabilen bir belediye yönetimi ortaya çıkarmak ve hiçbir olumsuzluktan şikayet edip bahanelere sığınmamak tecrübe işidir. Sadece Ali BEKTAŞ eskisi gibi sokağa çıkmıyor diye eleştirenlere seslenmek isterim ki; bu ekonomik imkansızlıklarda bu kadar iş yapabilmek için Ankara yollarında koşturmaktan kaynak yaratmaya çalışmaktan belki hemşerilerimizden uzak kalmış olabiliriz. Ancak bize telefonlarla veya şahsen ulaşan hiçbir vatandaşımızın işi geri kalmamıştır. Bizim en çok eleştiriye maruz kaldığımız konu işsizlik meselesidir. Çocuğunu işe almadık diye sokakta hiçbir iş yapılmıyor diye konuşulması veya şahsi beklentileri yerine getirilmedi diye hakkımızda olumsuz konuşanlara söyleyecek hiçbir sözüm olmayacak. Memlekete istediğin kadar hizmet et, tüm olumsuz coğrafik ve ekonomik koşullara rağmen ilçeyi tüm Zonguldak ilçeleri içinde yaşayanların gıpta ile bakacakları hale getir, ne yaparsan yap şahsi menfaatlerinden başka hiçbir şey düşünmeyen insanları memnun edemezsiniz. Balıkçı Barınağı verilmedi diye, kayık çekme yeri verilmedi diye, bana seyyar satıcı köşesi verilmedi, benim oğlum belediye dışında hiçbir yerde çalışmaz diyerek çocuğuna iş bulamadık diye, belediyemizden kanunsuz, usulsüz iş ve işyeri isteyenler ve istedikleri olmadı diye bize küsüp selam vermeyenlerin farkındayız. Bizim, herkesin bizi sevmesi gibi bir derdimiz yok.Biz Kozlu’yu belediyeciliğin en üst seviyesine, kamu kurum ve kuruluşları ile tüm ilçelere örnek hale getirebilmek için her Zonguldaklının keşke Kozlu’da bir evimiz olsa da orada otursak diye gıpta ile bakılan konuma getirdiğimizi görüyoruz.
Doğru yolda olduğumuzu, bu zor şartlarda, borç harç içinde bu sayfalar dolusu hizmetleri yapabildiğimizi hiç unutmadan, halkımıza hizmet etmekten onların her taleplerini yerine getirerek vatandaşlarımıza hizmetkar olacak şekilde çalışmalarımıza devam edeceğimizi herkes bilsin.
Bizim sosyal medya ve klavye dışında insanların karşılarına çıkıp iki lafı bir araya getiremeyen, kendini akıllı zanneden korkak ve cahiller ile işimiz olmaz. Bu yüzdendir ki bu sosyal medyada aleyhimize yapılan yalan dolan haberlere cevap vermememizin nedeni onları adam yerine koymadığımızdandır. Yoksa her söze verecek cevabımız vardır. Adam yerine koymadığımız insanlara cevap verecek kadar aciz duruma düşmedik. Onlara cevap vererek ziyan edeceğimiz vaktimiz de yoktur. Çok şükür çiğ yemedik ki karnımız ağrısın. Biz bu düşüncelerle 7/24 Kozlulu vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğiz.

DEVLET YATIRIMLARI
Şehir Stadına 1000 kişilik tribün yapıldı.
Kozlu Deresi dispanser köprüsü ile sanayi köprüsü arası dere ıslah çalışması dere tabanı betonlama ve duvar kaplamaları tamamlanıyor.
En az 1000 kişilik Kapalı Spor Salonu yapım işi ihale aşamasında.
2022 YILI YAPILAN ÇALIŞMALAR
Topbaşı Spor Kulübü tesis ve sentetik çim antrenman sahası tamamlanıyor.
Güney Mahallesi yeni Mezarlık ve Askeritepe Mezarlık inşaatları tamamlanarak 30 yıl mezarlık yeri sorunu olmayacaktır.
İlçemizin yüzde 97’ye yakın nüfusu doğalgaza kavuşturuldu. Bu güzergahlarda yolların yüzde 95’inin kaplaması yapıldı.
İlçemizde ilk; Esenköy’e paket arıtma tesisi yapıldı. 7000 metre yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniledik.
125 ton soğuk asfalt kullanarak yollarımızın yama çalışmaları yapıldı.
Merkez Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Güney Mahallesinde 3 km. sıcak asfalt yapımı tamamlandı.
Değirmenağzı, Ilıksu ve Kozlu Sahili Plajları sezonda wc., duş kabin , peyzaj düzenlemeleri yapılarak hizmete sunuldu.
Çarşı Meydan Düzenlemesi kapsamında, Özel Halk Otobüsleri Merkez Durağı yeni yerinde hizmete başladı. Köy ve mahalle dolmuş duraklarının taşınma çalışmaları da yıl sonuna kadar tamamlanacak.
Mahallelerde yolu olmayan kısımlarda yeni yol çalışmaları devam ediyor.
Topbaşı Camimize yaşlı ve engelli vatandaşlarımız için asansör yapımı inşaatına başlandı. Yıl sonuna kadar tamamlamaya çalışıyoruz.
Sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarımız 24 saat devam ediyor.
İlçemizin tamamına kesintisiz içme suyu sağlıyoruz.
Tüm tedbirlerimizi alarak kış hazırlığına başladık.Tuz alımı, kar lastiği ve zincirlerimizi tamamlıyoruz.
2022 yılı mahallelerimizden toplanan çöp miktarı 11.385,780 ton’dur.
2022 yılı çöp toplama araç kiralama bedeli 1.104.822,20 TL.dir. Bu hizmetler için araç kiralama bedeli 2.681.787,20 TL.dir.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca 100 adet yeni çöp konteynırı temin edilerek mahallelerimizde bulunan çöp noktalarına yerleştirilmiştir.
Kozlu Sahilimizde mevcut alanlarımıza ilave olarak 33 bin M2 yeşil alan düzenlemesi ile yeşil alan, ağaçlandırma ve spor kompleksleri yapımı tamamlanıyor. Bu alanda 650 adet bitki dikim çalışması , 17000 M2 alan rulo çim serilmesi ve alt yapısı tamamlandı.
Kozlu Sahilinde yapılmış olan 3 adet spor sahası (plaj voleybol, Plaj futbolu, basketbol sahası) yapımı tamamlanıyor.
4000 M2 Lebi Derya konutları karşısı yeşil alan rulo çim serimi, sulama tesisatı ve 10 adet üstü kapalı kamelya montaj çalışması tamamlandı.
3000 M2 Kozlu ışıklar mevkii çevresi yeşil alan düzenleme ve sulama hattı çalışması yapıldı.
1000 M2 Ilıksu sahil mevkii çim serimi, bitki dikimi ve sulama hattı çalışması yapılmıştır.
Merkez Mahallesi Son Durak ve Taşbaca Mahallelerinde 2 adet çocuk parkı yapılmıştır.
2 adet ATV çim biçme makinesi, 4 adet yer çim kesme motoru, 4 adet sırt tırpanı ile 12 mevsimlik personel ve 21 personelle Kozlu sınırları içerisinde yer alan 150.000 M2 yeşil alan çim kesimi, sulama ve bakım çalışmaları periyodik olarak yapılmaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir