Bir kaz daha ”YAPARSA ALİ BEKTAŞ YAPAR” sözü gerçek oldu…100 Yıllık Okul Yola Kavuştu

Bir kez daha ‘YAPARSA ALİ BEKTAŞ YAPAR’ sözü gerçek oldu
100 YILLIK OKUL YOLA KAVUŞTU

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, 1927 yılından bugüne tam 95 yıl sonra yola kavuşan Kozlu Cumhuriyet İlkokulu yolunda incelemelerde bulundu. Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök, Kozlu Halk Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet İlkokulu Yönetimi ile bir araya gelen Başkan Ali Bektaş incelemelerinin ardından, öğrencileri de sınıflarında ziyaret ederek neşelerine ortak oldu.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş okul yolu hakkında yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:
” çarşı merkezinde bulunan, fiziki ömrünü tamamlamış belediyemize ait olan riskli yapı yıkılmış, ancak bu konuda siyasi mülahazalarla çeşitli asılsız
haberler yapılmıştı.
Halbuki Amacımız; 1927 yılında yapılan, ilçemizin en eski eğitim kurumu olan Cumhuriyet İlkokuluna yol yapmaktı.
Çalışmalarımız sonucunda, 95 yıl sonra okulumuzu yola kavuşturmuş olmanın sevincini yaşıyoruz. Bizim için önemli olan budur, gerisi boştur.
Okulun yolu olmadığı için ilçede birçok vatandaşın yerini dahi bilmediği, yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü okula yaya olarak ulaşımının bile yapılamadığı yaklaşık 100 yıllık bu sıkıntıyı görmezden gelip, içimize sindiremezdik. Ayrıca, yol olmadığı için acil durumlarda, depremde, yangında itfaiye , ambulans, okul servisi ve diğer araçların okula ulaşımını sağlamış olduk.
Okul yolumuz; kıymetli Öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere Saygıdeğer Kozlu Halkımıza Hayırlı Olsun”.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir