Bahçeşehir Koleji Zonguldak Kampüsü Açılıyor

Bahçeşehir Koleji,2022-2023 eğitim öğretim yılında hizmete açılıyor.
Türkiye’nin lider eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji 2022-2023 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak olan Zonguldak Kampüsünün açılışı öncesinde Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Koleji Yerel Ortaklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Savaş Boyar, Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, Bahçeşehir Koleji Zonguldak Kampüsü Kurucu Temsilcisi Esin Yazıcı, Kampüs Müdürü İrem Papila, Ortaokul Müdürü Arda Elbir basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya aynı zamanda kurucu ortaklar Durmuş Alaca, Muhammet Ali Gülay, Ali Haydar Sungur, Özcan Gedikli de katıldı.

Bahçeşehir Koleji, Zonguldak Kampüsü ile eğitim zincirine yeni bir halka daha ekliyor. Bahçeşehir Koleji, 2022-2023 eğitim öğretim yılında hizmete girmesi planlanan Zonguldak Kampüsü’nün açılışı öncesinde bir basın toplantısı düzenleyerek okulu tanıttı. Bahçeşehir Koleji Zonguldak Kampüsü, bu yıl anaokulu, ilkokul, ortaokul kademelerinde, 2023-2024 eğitim öğretim yılında ise Anadolu lisesi ve fen lisesi kademelerinde öğrenci kabul edecek. 46 derslik ve 1080 öğrenci kontenjanına sahip okulda STEM laboratuvarı, fen/fizik laboratuvarı, biyoloji laboratuvarı, teknoloji ve tasarım laboratuvarı, görsel sanatlar atölyesi, dans salonu, müzik dersliği ve müzik atölyesi (derslik haricinde), cep sinema bulunuyor. Açık hava derslikleri ve açık hava amfi tiyatroda öğrencilerin hizmetine sunuluyor. 7.524 metrekare kampüs alanı içerisinde 8.119 metrekare toplam kapalı alana sahip Kampüs’te kapalı spor salonu ve kapalı yüzme havuzunun yanı sıra tenis kortu, çim saha, basket ve voleybol sahası da bulunuyor.

“Eğitim her koşulda hiç durmadan ilerlenmesi gereken alanlardan biridir”

Toplantıda konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, “Zonguldak ilimizdeki ikinci kampüsümüz, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı itibarıyla eğitime başlayacak. 2017 yılında Ereğli’de ilk kampüsümüzü açtığımızdan bu yana Zonguldak halkının çocuklarının eğitimi için okullarımıza gösterdikleri güvene ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Tüm dünyanın yaşayışını, ticari faaliyetleri ve çalışma biçimlerini derinden etkileyen bir dönem yaşıyoruz. Böyle bir dönemde yatırım yapmak bir yana, mevcut durumu korumak için dahi büyük fedakârlıklar gerekiyor. Ancak Türkiye’nin ve dünyanın son 55 yılına bire bir tanıklık etmiş bir kurum olarak öğrendiğimiz bir şey var: Eğitim her koşulda hiç durmadan ilerlenmesi gereken alanlardan biridir. Biz de bu inançla, koşullarımız ne olursa olsun yatırımlarımıza devam ediyoruz. Gerek dijital eğitim yatırımlarımızla gerekse yeni kampüslerimizle Türkiye’nin eğitimine değer katmak için çalışıyoruz. Koşullar ne olursa olsun her daim eğitim içeriğimizin kalitesi ve teknoloji altyapımızla öğrencilerimizin yanındayız. Zonguldak Kampüsümüz, ülkemize, çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.

*Kampüsümüzde eğitim 22 Ağustos‘ta başlayacak
Bahçeşehir Koleji Zonguldak Kampüsü Kurucu Temsilcisi Esin Yazıcı ise şunları söyledi:*

“Zonguldak’ın yaşam standartlarının gelişimine önemli katkı sağlayacağına inandığım bu büyük kurumun kuruluşunda emeği geçen tüm kurucu ortaklarımıza teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar geçen süreçte büyük bir özveriyle çalışan yönetim kadromuza, kıymetli öğretmenlerimiz ve yardımcı kadrolarda çalışan arkadaşlarımıza kısacası tüm ekibimize tüm çalışmaları için teşekkür ediyorum. Her aşamasının titizlikle tasarlandığı bu vizyoner eğitim sisteminin uygulanması için gerekli ortam ve desteği sağlamak bizim işimiz. Bundan sonra tek hedefimiz de bunun için gerekli destekleri vermek. Kampüsümüzde eğitim tüm Türkiye’deki kampüslerle beraber 22 Ağustos‘ta başlayacak. 22 Ağustos’u büyük bir heyecanla bekliyoruz. Kıymetli öğrencilerimize kıymetli öğretmenlerimizi buluşturacağımız o gün için canla başla çalışıyoruz”

Bahçeşehir Koleji Hakkında
Eğitime 1994 yılında Bahçeşehir’de kurulan ilk kampüsünde başlayan Bahçeşehir Koleji, bugün Türkiye’nin 65 ilinde bulunan 143 kampüsünde 160 bine yakın öğrenciye eğitim veriyor. Türkiye’de STEM eğitimini uygulayan ilk eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji; Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM), Yapay Zekâ Okuryazarlığı, Master 6, Master Junior, Master First, Çift Dilli Eğitim gibi eğitim modelleri, Kodlama ve Robotik, Together, Sosyal Takip Programı (STP) gibi eğitim uygulamaları ile eğitimdeki yenilikçilik vizyonunu sürdürüyor. Bünyesinde bulunan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri ile geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak genç bilim insanlarını yetiştiren Bahçeşehir Koleji, Türkiye’nin ve dünyanın saygın eğitim kurumları arasında yer alıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir