ALİ BEKTAŞ: ” bu meclisten kamu vicdanını rahatsız edecek hiçbir karar çıkmayacak”

KOZLU BELEDİYESİ İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI. KOMİSYONLAR BELİRLENDİ.

 

KOZLU BELEDİYE BAŞKANI ALİ BEKTAŞ :

 ‘’ BU MECLİSTEN KAMU VİCDANINI RAHATSIZ EDECEK

                       HİÇBİR KARAR ÇIKMAYACAK ’’

 

Kozlu  Belediye Meclisi ilk toplantısını AK Partili  Belediye Başkanı ALİ BEKTAŞ  başkanlığında gerçekleştirdi. Katip üye, meclis başkan vekilleri ve komisyon üyelerinin seçildiği toplantı öncesi Başkan ALİ BEKTAŞ yeni dönemin Kozlu’ya hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Kozlu  Belediye Meclisi yeni yönetimiyle birlikte ilk toplantısını Belediye Başkanı ALİ BEKTAŞ  başkanlığında  meclis toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Yeni dönemde Meclis Katipliğine Hüseyin Yılmaz ve Deniz Yayalar seçildi.

Meclis Birinci Başkan Vekilliğine Hasan Bayram seçildi.

Meclis ikinci Başkan Vekilliğine Şennur Danış seçildi.

2 Daimi Encümen üyeliklerine  Şevket Akman ve Deniz Yayalar seçildi.

 

İhtisas Komisyonları ise şu isimlerden oluştu;

İmar Komisyonu üyeliklerine  Muharrem Karakuş ve Ümit Karaarslan seçildi. Bu komisyona ayrıca İYİ Partili meclis üyesi Kadir Çetin seçildi.

Bütçe Komisyonu üyeliklerine  Hatice Girgin ve Serkan Günay seçildi. Bu komisyona ayrıca CHP’li meclis üyesi Cihan Değirmenci seçildi.

Karma Komisyonu üyeliklerine  Serkan Günay ve Hatice Girgin seçildi.Bu komisyona ayrıca CHP’li meclis üyesi Cahit Kılıç seçildi.

Trafik Komisyonu üyeliklerine Serkan Günay ve Hasan Bayram seçildi.Bu komisyona ayrıca CHP’li meclis üyesi Cihan Değirmenci seçildi.

Metropoliten Belediyeler Birliği 3 asil üyeliklerine Şevket Akman, Hatice Girgin ve Muharrem Karakuş seçildi.

İl Özel İdare ve belediyeler Çevre altyapı temel hizmetler birliğine asil üye olarak Şennur Danış yedek üye olarak Ümit Karaarslan seçildi.

Zonguldak Turizm altyapı Hizmet Birliğine asil üye olarak Deniz Yayalar, yedek üye olarak Serkan Günay seçildi.

 

ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULDU

Kozlu Belediyesi Nisan ayı ilk meclis toplantısında toplam 17 gündem maddesi görüşüldü.Ayrıca Gündem Dışı madde ile Araştırma Komisyonu kurulması kabul edildi. Buna göre; önceki dönemlerde yapılan işler ve ödemeler için kamu vicdanını rahatlatmak ve kamuoyunu bilgilendirmek için belediye meclis üyeleri arasından Araştırma Komisyonu üyeleri seçildi. Araştırma Komisyonuna AK Partili meclis üyelerinden Hatice Girgin, Muharrem Karakuş, Deniz Yayalar ve Hasan Bayram seçildi.

Gündemin 17. maddesinde  Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’a oy birliğiyle Borçlanma Yetkisi verildi. Buna göre bir kamu bankasından 5 milyon kredi kullanılması ancak  1.5 milyon olarak kullanılabilecek olan kredi ile sadece personel maaşlarının ödemesinin yapılması kabul edildi.     

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir