10 OKUL YIKILACAK, 10 OKUL GÜÇLENDİRİLECEK

10 OKUL YIKILACAK 10 OKUL GÜÇLENDİRİLECEK

Zonguldak genelinde toplam 29 okul incelendi. Deprem tahkikine bağlı yapısal inceleme sonucunda 10 okul için yıkım, 10 okul için güçlendirme kararı verildi. Buna göre; Zonguldak merkezde bulunan Yayla Ortaokulu için yıkım kararı, Kız Meslek Lisesi için güçlendirme kararı verildi.
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle;
Milli Eğitim Bakanlığı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi arasında yapılan protokol kapsamında, ilimiz bünyesinde toplam 29 okulumuzda gerçekleştirilen yapısal inceleme neticesinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından oluşturulan deprem tahkiki özet tablosu, Milli Eğitim Bakanlığının 24.08.2022 tarih ve 55825370 sayılı yazı ile Valiliğimize bildirilmiştir.
Söz konusu deprem tahkikine bağlı yapısal inceleme neticesinde, ilimiz bünyesinde 10 okul için yıkım, 10 okul için güçlendirme kararı verilmiştir.
Yıkım ve güçlendirme kararı verilen okullarımızın, aynı kayıt bölgesindeki en yakın okula taşınması için çalışma başlatılmış ve onay alınmıştır.
Yıkım kararı verilen okullarımız Milli Eğitim Bakanlığınca 2022 Ek Yatırım Programına dahil edilerek onaylanmış; örnek tip proje ve ödenekler Valiliğimize gönderilmiştir.
İlgili projeler, İl Özel İdaresi tarafından revize edilerek ihale işlemleri başlatılacak olup, okullarımızın bulunduğu alanlara daha modern, teknolojik alt yapısı bulunan, çevre dostu yeni okul binalarının yapımı çalışmaları, en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir