KOZLU’YA ”İLÇE HASTANESİ” YAPILSIN

Uzun yıllardır Zonguldak gündemini meşgul eden ve işin içinden çıkılmaz bir boyuta sokulan  400 yataklı Şehir Hastanesinin yapılıp, yapılmayacağı tartışılırken, şehir hastanesinden vazgeçilip İlçe Hastanelerinin yapılması konusunda  yeni gelişmeler yaşanıyor.

Bu konuda en dikkat çeken ilçe olan yaklaşık 50 bin nüfuslu Kozlu İlçesinde neden bir  KOZLU İLÇE DEVLET HASTANESİ  olmasın!?  sorusu  akıllara geliyor.

İlçe olan bir bölgenin İLÇE DEVLET HASTANESİ elbette olacaktır. Bunun için en uygun zamanın da hastane  tartışmalarının yaşandığı bu günler olduğunun altını çizerek;  siyasetçisinden, bürokratına, STÖ temsilcilerinden, esnaf, işçi ve emeklisine kadar herkesi  Kozlu’ya  İlçe Devlet Hastanesi yapılması konusuna sahip çıkmaya davet ediyoruz.      

 

Kozlu İlçe Devlet Hastanesi’nin yapılması konusunda;  ilçe merkezindeki araziye,  hastanenin yapılması şartına, hastanenin Kozlu ve şehir merkezine sağlayacağı faydalara dikkat çekiyoruz.

  • Her İlçenin bir hastanesi olur.. Kozlu’da ilçe olduğuna göre İLÇE HASTANESİNİN YAPILMASI ŞARTTIR.
  • Arazi olarak, ilçe merkezinde Yeni Belediye Hizmet Binası yakınında bulunan Devlet Demiryolları Arazisi değerlendirilmelidir. Üzerinde dört adet lojmanın bulunduğu bu araziye Kozlu’ya sağlık hizmeti vermeye çalışan mevcut Dispanser Binası büyüklüğünde en az iki binanın sığması mümkündür.
  • Bu bölgenin hastane olarak değerlendirilmesi durumunda Dispanser binasının yeri de (Kozlu Semt Polikliniği binası) boşa çıkarak arsa anlamında kaynak oluşacaktır.
  • Bir uçta Hükümet Binası bir uçta Belediye ve Hastanesiyle Kozlu İlçe Merkezinin tamamı vatandaşa hitap edecektir.
  • Kozlu İlçe Hastanesi ile 50 bin nüfuslu Kozlu, merkezdeki şehir hastanelerinin yoğunluğunu azaltacaktır.
  • Kozlu’ya hastane yapılması bölge insanının ayağına kadar hizmet getirilmesi demektir.Ayrıca, ilçe merkezindeki 1500 kişilik öğrenci yurdu başta olmak üzere sayıları hızla artan öğrencilere de sağlık hizmeti imkanı sağlanacaktır.
  • Kozlu’ya Hastane yapılması, yıllardır kapanıyor-kapanacak söylentileri altında bir türlü tam anlamıyla sağlık hizmeti veremeyen Dispanser sıkıntılarına da son verecektir.
  • Kozlu’ya hastanesi yapılması, ilçenin ekonomisine ve sosyal hizmet ağına çok büyük faydalar sağlayacaktır. Kozlu’ya Hastane yapılması İlçenin geleceğine ve İlçe yapılanmasına yönelik en önemli yatırım olacaktır.

 

Hizmeti vatandaşın ayağına getirmeyi ilke edinen AK Parti Hükümetlerinin yatırımlarına bir yenisi daha  Kozlu İlçesinde  eklenebilir. Vatandaşı şehir merkezine getirmek yerine en önemli hizmetlerin başında gelen sağlık hizmetini vatandaşın ayağına getirmek için bir kez daha herkesi göreve davet ediyoruz.

IMG_1760 

IMG_1764 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir