İstifa edersen ekime, etmezsen kime ne.. bu tamamen karakter meselesi

İstifa edersen ekime
etmezsen kime ne
Bu tamamen karakter meselesi

Yerel seçimler bitti. Tarihe geçecek sonuçlar alındı. İktidar, Zonguldak’ta Merkez İlçeyle birlikte 3 ilçe belediye başkanlığına sahipti. İl Belediyesi gitti, Kozlu İlçe Belediyesi gitti, elde kala kala Kilimli İlçe Belediyesi kaldı. Devrek İlçe belediyesi alındı, daha doğrusu Özcan Ulupınar Devrek’i alarak partisine kazandırdı. Duyumlara göre, kongrelerde olağanüstü bir değişiklik içerisinde olunmayacakmış..
Zonguldak İl Başkanı, merkez ilçe ve ilçe başkanlarıyla devam edilecek (miş) . Bunu duyan bazıları da istifa etmemeyi uygun bulmuş. Tabi ki, ‘istifa edersen ekime etmezsen kime ne’ de, bu birazda karakter meselesi. İlla da genel merkez böyle diyor diye salağa yatmanın anlamı yok.
Ya İnsan biraz düşünür, bir aynaya bakar ve kendini görür; ‘bundan sonra bir faydam olmaz, bu saatten sonra beni kimse kaale almaz, heyecanı ve tempoyu yükseltemem, zaten bir samimiyet veremedim, bundan sonra da veremem, başarısız oldum ve devam etmeye hakkım yok , zaten enerjim de yok der ‘ve istifa eder. Normalde bu böyle olur. Ama anormalseniz yapacak bir şey yok.

FUTBOL TAKIMI MİSALİ 11 KİŞİ SAHADA
MUSLUKLAR SÖKÜLECEK, YÜKLER ATILACAK
15 Belediye Meclis Üye sayısına sahip Kozlu İlçe Belediyesinde 11 meclis üyeliğini CHP kazandı. CHP 11 meclis üyesiyle bir futbol takımı gibi Kozlu adına mücadeleye başlarken, diğerleri arka koltuğu 4’ledi.
11 sayısına ulaşmayı belki de CHP’de beklemiyordu ama bunu başardılar. Tebrik ediyorum, Kozlu adına başarılar diliyorum. Kozlu İlçe Belediyesinin bu dönemde Kurumlaşmayı başaracağına canı günülden inanıyorum. Belediyelerin can damarı bütçeleridir. Onun için İlk olarak muslukları kapatmaları gerekiyor. Kapatma da yetmez, ne kadar kapatırsanız kapatın bir süre sonra sızma yapar, o yüzden muslukların sökülmesi lazım. Bütçe havuzunu sürekli boşaltan Fuzuli işler müdürlüklerinden, Belediyeye yuvalanmış sahte yüzlerden, emekli edildikten sonra bile yüksek maaşla devam ettirilen Emekli yüklerden derhal kurtulmak lazım. Sonuç olarak, Tam yetki ve tam güvenoyu alarak göreve başladılar. Hakkaniyet ölçüsünde gereğini yapmamak yönetim anlamında zaafiyet doğurur, bunun bilincinde olmak lazım.
11’e geri dönersek; Meclis toplantılarında gündem maddelerine ilişkin tüm kararların oy birliğiyle alınacağı kesin. Aksi olsa da yine aynı şekilde, ‘oy verirseniz ekime, vermezseniz kime ne’ diyebiliriz.
Ayrıca, Bütçe demişken, bütçe disiplini konusunda efsane olmuş, ”tüyü bitmemiş yetimin hakkını hiç kimseye yedirtmedi” şeklinde her kesin görüş birliğinde olduğu merhum Kozlu Belediye Başkanı Hüdai Dökmeci Başkanımızı bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.
Başkan Hüdai Dökmeci’nin, belediye başkanlığı görevinin ardından belediye meclis üyeliği görevi yaptığı dönemde, bunu kendisine çok gören ve eleştiren bazı isimlerin şimdi aynı duruma düştüklerini de ibretle izliyorum. O dönemi çok iyi bilen bir gazeteci, bir Kozlulu olarak merhum Başkan Hüdai Dökmeci’nin belediye meclis üyesi olarak Kozlu adına vermiş olduğu mücadeleyi, doğruların yanında olup, yanlış kararlara karşı vermiş olduğu özverili çalışmaları çok iyi biliyorum.
Oysaki tam tersine; küçük kazanımlar peşinde koşan, samimiyet ve duygu yoksunu, Başkanı yüzünden kendisine katlanılan, Başkanı olmadan adeta çıplak bir vaziyete bürünen, sözüm ona 4’lünün başını çektiği, dünün belediye başkan yardımcısının düştüğü bu ibretlik durumu tüm Kozlu Kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum. Hiç bir zaman mensubuymuş gibi göründüğü partiyle uzaktan yakından alakası olmayan, aslında halkla da alakası olmayan, Başkanı hariç, parti anlamında oy dahi vermeyen, siyasi görüşü orijinal sol tandanslı olan bu şahsın CHP’den gelecek olan en küçük bir sinyalde dahi CHP’ye geçmek için can attığını şimdiden belirteyim.
SAYGILARIMLA


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir