GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ

BAŞYAZI-İSMAİL ÇELİK

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ

 

31 Mart Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri

öncesinde  belediye başkan adayları büyük oranda belli oldu.

Her şeyden önce tüm adaylara başarılar diliyorum.

Seviyeli bir şekilde kırıp dökmeden, haksız eleştirilere yer vermeden sadece projelerini anlatarak halka hitap edilmesi noktasında çalışmalar sergilenmesini arzu ediyorum. Bu konuda herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir diye düşünüyorum.

Bizlerinde üzerinde hassasiyet gösterdiğimiz konu budur.Haksız eleştiriye hayır dediğimiz gibi, haksız eleştirilere de yer vermeyeceğimizi belirtmek istiyoruz.

Seçmenlerin partiler üzerindeki teveccüh oranları ortada. Bazı partiler varlığını sürdürmek amacıyla, seçimin içinde var olma sorumluluğuyla temsil anlamında adaylarını belirleyip görevlerini yerine getiriyor.

Seçim kazanma yeterliliğine sahip parti ile adayının  potansiyel gücünün birleşmesi ise  seçim sonucunu belirlemektedir.

Aklın yolu birdir. Bu durumu bir algı oluşturma olarak değerlendirmek mümkün değildir.Çünkü gerçekler ortadadır. Siyaset çalışmaları bir ekip işidir.

Siyaset samimiyet işidir. Her şeyden önce bir başkan adayı  Halkın gözünde Başkan olarak konumlandırıldığında bu iş bitmiş demektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir