FİDANLAR BİLE AĞAÇ OLDU!

ÖZCAN ÇELİK

FİDANLAR BİLE AĞAÇ OLDU!

Dedikodu hastalığının tedavisi yok..işin kötü tarafı dedikodu yapanların tedavi olmaya niyetleri de yok.Zira,  dedikodulara kendileri de inanmıyor olsalar da bu hastalığa gönüllü olarak teslim olmuşlar. Başkan her yıl olduğu gibi bu yıl da yaylanın serin havasında doğayla iç içe tatil yapıyor. Enerji topluyor, stres atıyor. Ne kadar başarılı oluyor ?  aklını, düşüncelerini, hizmet noktasındaki hedeflerini Kozlu’da bırakabilmiş midir? sanmıyorum ama yine de tatil tatildir. Bir nebze de olsa fayda sağlar. Diğer yandan, başkan tatilde bile olsa hizmetin muhasebesini muhakkak yapıyordur.

Evet… başkan tatilde bile olsa dedikodu durmuyor. Komik olsa da, saçma olsa da, pes artık dedirtse de dedikodu hastalığı durmuyor. Dedikoducular ‘laf olsun’ kabilinden hayal kursalar da  Başkanın bir yere kaçıp gittiği yok, başkan tatilde. Bunu davul zurna ile ilan etmeye gerek yok. Ancak bırakın davul zurnayı, top atışı da yapsanız dedikoduyu önleyemezsiniz. Bakın,

Başkan Ali BEKTAŞ’ın yıllar önce sahile diktiği fidanlar bugün ağaç oldu. İşte,  kahve köşelerinde sıcaktan bulanıp sahilin serinliğine koşan ve o ağaçların gölgesinde oturup dedikodu yapanlar başkanın onlara da hizmet ettiğinin farkında bile değiller.

Yani fidanlar bile ağaç olup fayda sağlamaya başladı…

Sahil Projesi büyüyor, değişim sürüyor. Kozlu sahiline yine fidanlar dikiliyor olsa da, tüm Zonguldak, Kozlu sahilinde nefes alıyor olsa da, dedikodu hastalığının tedavisi yok.

Ne diyelim. Allah şifa versin.

Saygılarımla

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir