14 MAYIS’A KADAR MUTLULUKLAR DİLERİM

ÖZCAN ÇELİK- SİYASET GÜNLÜĞÜ

14 MAYIS’A KADAR MUTLULUKLAR DİLERİM

 

14 MAYIS’A KADAR
MUTLULUKLAR DİLERİM

Genelde düğün münasebetiyle bir ömür boyu mutluluklar dilenir.
14 Mayıs seçimlerine giderken, bütün siyasi hayatları boyunca bir arada olmayan, olmaları da mümkün olmayan siyasi görüşler adeta sahte bir düğün töreni ile bir araya gelmiş gibi görünüyor.. bu düğünden takı kapmak derdindeler. Tek amaçları bu. Düğünden sonra yani 14 Mayıs’tan sonra bu evlilik yıkılacak, ortada ne nikah kalacak, ne takı kalacak, ne masa kalacak, ne de ittifak kalacak. Kalsa kalsa kına izi kalır, o da 14 Mayıs’ın hatırası olur.

3-5 milletvekili kapabilmek için, sözüm ona Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı alabilmek için heyecan içindeler. Cumhurbaşkanlığını kazandılar da geriye yardımcılıkları mı kaldı..hemde 7 tane.
Türkiye siyasi tarihinde böylesine bir komedi görülmedi. Ana muhalefet partisi Cumhurbaşkanı adayının arkasına takılıp; kendi partileri adına tek başına seçime girme cesaretine sahip olmayan ve de geçmişte Bakanlıklar yapmış kişilerin buna rağmen çıtayı ayaklar altına düşürerek, adeta ittifak dilenciliğine soyunmaları 14 Mayıs 2023 seçimlerinin ibret vesikası olarak tarihe geçecektir. Burada hedefin Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olduğu apaçık ortadadır. Bütün dünyayı etkileyen Pandemi belasının ardından, yine tüm dünyayı etkileyen ekonomik kriz sürecinden başarıyla çıkan AK Parti Hükümetlerini belki bu kez dünya tarihinin en yıkıcı deprem felaketi üzerinden ”bu sefer devirebilir miyiz acaba? ” fırsatçılığı yapmak kelimenin tam anlamıyla ” acizlikte zirve” noktasıdır. 13 buçuk milyon vatandaşımızın etkilendiği deprem anından itibaren Devletin tüm imkanlarını seferber ederek yaraları sarmaya başladığını onlarda biliyor, ancak bunu itiraf edemiyor, bu gerçeği kabul edemiyor, yalanlara sığınıyor. Yaradandan gelen karşısında kulların aciz kalacağı muhakkaktır.Ancak özellikle deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın deprem sonrası yürütülen yardım ve destekler karşısında yüzde 90 lara varan memnuniyetleri de ortadadır. Bu açıdan bakıldığında, Deprem felakaketin Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti Hükümeti döneminde yaşanması bir güvence unsuru olmuştur. AK Parti’nin yüzakı projelerinden olan TOKİ ile yıkılan şehirler yeniden inşa edilecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi yoktur. AK Parti Hükümetlerinin bu deprem felaketinden de başarıyla çıkacağını bilen ana muhalefet ve peşine takılanlar sözüm ona güç devşirmesi ile siyasi ikbal derdine düşmüşlerdir. Sonuç bellidir..Bu düğün, bu oyun 14 Mayıs’ta bozulacaktır.
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde, Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu olmayacaktır. Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayıs 2023 Pazar günü Allah’ın izni, vatandaşlarımızın sevgi ve destekleriyle tekrar Başkan seçilecektir. Zoraki Altılı Masa’da yaşanan kan uyuşmazlıkları bu sefer milletvekili listelerinde zirve yapacaktır. Kendine güveni olmayan, halkta karşılığı olmayan siyasi oluşumların sandıktan kaçarak, ittifak adı altında milletimize hizmeti bir yana bırakın kendi siyasi ikballeri için yanıp tutuştuklarını aklı başında olan her vatandaş, her seçmen çok iyi bilmektedir. Ayrıca, büyük parti olarak tabir edilen partiler, milletvekili aday listelerinde küçük partilerden milletvekili adaylarına yer vermek istemeyeceklerdir. Bu gayet doğaldır. Kendi parti tabanları ile ters düşmemek adına pastadan parti dışındaki isimlere pay vermenin oluşturacağı huzursuzluğu göze alamayacaklardır. Zira, daha şimdiden huzursuzluk ve tepkilerin baş gösterdiğini görüyoruz.
Bu arada; seçmen listeleri 22 Mart’ta askıya çıkacak. Milletvekili aday listeleri 8-10 Nisan’da YSK’ya teslim edilecek. 2 Nisan’da Cumhurbaşkanı Adaylarının kesin listesi yayımlanacak.
İlk önce milletvekili aday listelerini görelim,
14 Mayıs’ı bekleyelim.
Saygılarımla.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir