YERİNDE BİR KARAR. ”DEĞİRMENAĞZI MAHALLESİ” KURULUYOR

BAŞKAN ALİ BEKTAŞ MAHALLENİN ADINI AÇIKLADI:

             ‘DEĞİRMENAĞZI  MAHALLESİ’     

                            

Kozlu Belediyesi Ocak ayı 2. meclis toplantısı,

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş başkanlığında yapıldı.Toplantıda; ‘’Değirmenağzı Mahallesi’’ adı altında yeni bir mahalle kurulması için alınan Meclis Kararı oy birliğiyle kabul edildi.

 

Bölgenin Değirmenağzı adıyla özdeşleşmesinden dolayı yeni kurulacak mahalleye

‘’Değirmenağzı Mahallesi’’ adının verilmesinin uygun olacağını belirten Başkan Ali Bektaş, ‘’kanunen birinci aşamada meclis kararı alıyoruz. ardından referandum yapılacak. İlçe olduktan sonra Yahma Köyü, Yahma Mahallesi olarak belediyemize katılmıştı.Ancak Yahma Mahallesi,Tamlar ve Değirmenağzı mevkiinden geçtikten sonra 12 kilometre uzaklık mesafesinde bulunuyor.Bu nedenle, ister istemez hizmet  hızı ve koordinede sıkıntılar yaşanabiliyor. Kaldı ki, ilçe merkezine Yahma Mahallesinden çok daha yakın mesafede köylerimiz var. Dolayısıyla, Tamlar ve Değirmenağzı bölgesini kapsayacak şekilde yeni bir mahalle kurup bu sıkıntıları aşmayı hedefliyoruz. Yahma muhtarımız ve söz konusu bölgelerdeki vatandaşlarımızın görüşleri alınarak, belediye olarak ilk aşamada meclis kararını oy birliğiyle aldık. Sürecin, referandum sonucuna göre hayırlı olmasını temenni ediyorum’’.

 

YAHMA MUHTARI EMİN ABASIZ:

‘’YERİNDE BİR KARAR. HAYIRLI OLSUN’’

 

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız, Yahma Mahallesi Muhtarı ve Yahma Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Emin Abasız, yeni mahalle kurulması yönündeki girişimlerinden dolayı Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’a teşekkür ederek,  yeni kurulacak mahallenin yerinde bir karar olacağını, düzenlemenin verimli ve hayırlı sonuçlar doğuracağını söyledi.

Emin Abasiz, Muhtar

Muhtar Emin Abasız:  ‘’ açıkçası köy statüsünde iken hizmet anlamında daha avantajlı bir konumdaydık. Kozlumuz ilçe olduktan sonra bizde mahalle olarak Kozlu belediyesine dahil edildik ve Kozluya en uzak mahalle olduk. Bu nedenle sıkıntılı bir sürece girdik. Yeni düzenleme girişimini Yahma mahallesi olarak memnuniyetle karşılıyor ve destekliyoruz. Hayırlı olsun’’.

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>