SAHİL ”TAHSİS” BEKLİYOR

Kozlu Sahili ‘Tahsis’ bekliyor..Halk Eğitim Merkezi eski Kaymakamlık binasına taşınıyor..Efsane Muhtara Vefa

 

SAHİL ‘TAHSİS’ BEKLİYOR

 

Kozlu Belediyesi Ekim ayı 1.meclis toplantısı

7 Ekim Pazartesi günü Belediye Başkanı Ali Bektaş başkanlığında yapıldı. Meclis Araştırma Komisyonu  Raporunun okunmasının ardından konuşan  Başkan Ali Bektaş, bundan sonra Kozluda iskansız konut ve ruhsatsız işyeri olmayacak. Kurumsal yapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. Kozluda 635 işyeri var. Bunların 97 tanesi ruhsatsız. Bu işyerleri iskan sıkıntısından dolayı ruhsat alamıyor. Gerekli çalışmaların ardından ruhsat sorununu ortadan kaldıracağız. Esnaflarımıza bu konuda yardımcı olacağız. İskan için 156 lira evrak masrafı ile metrekaresi 1 liradan ruhsat harcı alınacak’’ dedi.

meclis 1

 

POLİSEVİ-ÖKÜŞNE KOYU ARASI

BELEDİYEYE TAHSİS EDİLECEK

 

Gündemin 6. maddesini oluşturan ‘’Kozlu Sahil Yolu Projesi Protokolü’’ hakkında bilgi veren Başkan Ali Bektaş, ‘’ söz konusu alanı Milli Emlak Genel Müdürlüğünden tahsis almak için talepte bulundum. Bunun için 1 milyon 800 bin liralık borç yapılandırılması için yetki istiyorum. Bu alan milli emlakın malıdır. Belediyeye 10 yıllığına kiralanmıştır. Ancak ödeme yapılmadığı için borç birikmiştir. Tahsis için bu borcun ödenmesini istediler. Bizde borç yapılandırmasına giderek ayda 14 bin 300 lira ile  10 yılda bu borcu ödemeyi teklif ettik. Geçmişte bu bölge için büyük mücadele ettik. Kozlu sahil projesi ile sahil bandını cazibe haline getirdik.  Tabi bunlar kolay olmadı.Dolgu yapılarak  kazanılan bu bölgenin dolgusunun belediye tarafından yapıldığının ispatı dahi istendi. Biz o zamanda dolgunun belediye tarafından yapıldığını, belediyenin izniyle gerçekleştiğini defalarca dile getirdik. Ve geçmişte de tahsis için talepte bulunduk. Bugün de sahil bandının tahsisini talep ediyoruz. Çünkü, sahil bandı üzerindeki işletme sahiplerinin muhatabı belli olsun. Geçmişte dediğimiz gibi bugünde Tahsise izin verilerek, Kozlunun önünün açılmasını istiyoruz’’ dedi. Borç yapılandırma yetkisi oy birliğiyle kabul edildi.

 

HALK EĞİTİM MERKEZİ BİNASI YIKILACAK

Belediye meclisinin diğer bir gündem maddesinde ise Bina Tahsisi konusu görüşüldü.Madde İmar ve Karma komisyonuna havale edildi. Buna göre; Kozlu Halk Eğitim Merkezi binası yeni belediye binasının önünde bulunan eski kaymakamlık binasına taşınacak. Halk Eğitim merkezinin yer talebini değerlendirdiklerini söyleyen Başkan Ali Bektaş, fiziki ömrünü tamamlamış halk eğitim merkezi binasını daha önce Kaymakamlık binası olarak kullanılan binaya taşıyacaklarını bu şekilde atıl durumda bekleyen bu binayı da değerlendirmiş olacaklarını söyledi.

 

EFSANE MUHTARA VEFA

‘Sokak İsmi Değişikliği’ olarak meclise gelen gündem maddesine göre, Taşbaca Mahallesi Reyhan Sokağın adı  Naci Döner Sokak olarak değiştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi.Böylece,  Taşbaca Mahallesinde 44 yıl muhtarlık yapan merhum Naci Döner’in adı aileden gelen bu teklif üzerine yaşatılmış oldu.

.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>