EVDE KALIN SAĞLIKLI KALIN…KOZLU BELEDİYESİ ÇAĞRI MERKEZİ KURDU

EVDE KALIN SAĞLIKLI KALIN

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZ

ACİL DURUMLARDA ÇAĞRI

MERKEZİMİZİ ARAYABİLİR

 

Kozlu Belediye Başkanı Ali BEKTAŞ, korona virüs salgınından korunma tedbirleri kapsamında zorunlu haller olmadığı sürece ‘’EVDE KALIN SAĞLIKLI KALIN’’ açıklamasında bulundu.

Başkan Ali Bektaş’ın  açıklaması şöyle;

‘’ başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca ve ilgili diğer bakanlıklarımız aldıkları  tedbirlerle, bizlerde ilk günden itibaren yerelde üzerimize düşen görevleri özveri ile yapmaya devam ediyoruz. Bakanlıklarımızın almış olduğu kararlar doğrultusunda virüsün yayılabileceği bütün işyerlerini kapatma tebligatlarına ilişkin olarak denetlemeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın yoğun kullandığı bütün yerleri rutin olarak dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Değerli Kozlu halkından ricamız, acil ve zorunlu durumlar dışında evden dışarı çıkmamaları yönündedir. Bizler belediye olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya özen ve gayret gösteriyoruz. Vatandaşlarımızdan da ricamız kendi kişisel hijyenlerine, aile ve ortam hijyenlerine dikkat etme hususlarındadır.

 

Saygıdeğer Kozlulular,

İç İşleri Bakanlığımızın Koronavirüs salgını ile ilgili talimatları gereğince, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızla ilgili Sınırlandırılmış Sokağa Çıkma Yasağı ilan edilmiş olup, belirtilen yasağa uymayanlar hakkında Valilik, Kaymakamlığımız  ve kolluk kuvvetlerimizce cezai işlem uygulanacaktır.

Sınırlandırılmış Sokağa Çıkma Yasağı nedeniyle bizde belediye olarak 65 yaş ve üzeri yaşlılarımız için ‘’Kozlu Belediyesi Acil Çağrı Merkezi’’ oluşturarak;

65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın olabilecek acil sağlık ihtiyaçları konusunda yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu kapsamda, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın acil ihtiyaç durumunda Kozlu Belediyesi (0 372) 266 10 13 nolu telefonu aramalarını önemle rica ediyorum.

Bu zor günleri hep birlikte Aşacağız İnşallah’’.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>