”CEMAAT CAMİ CEMAATİDİR, BAŞKA CEMAAT TANIMAM”

”ADAM İYİ AĞLIYOR, İYİ AĞLIYOR DİYE DİN ADAMI OLUNMAZ.BUNUN ADI TAKİYYEDİR”

IMG_0056

ünlü İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu Kozlu’da konferans verdi…

Döngeloğlu; “CEMAAT CAMİ CEMAATİDİR, BAŞKA CEMAAT TANIMAM’’

 

                   “Din Görevlileri;  kendini 1 dolar karşılığında satan alçaklara karşı,

                     sala ve ezanlar eşliğinde milletin önüne geçerek görevlerini yaptılar.

               Adam iyi ağlıyor, iyi ağlıyor diye din adamı olunmaz, bunun adı takiyyedir’’”

 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Kozlu’da konferans düzenledi.Kozlu Müftülüğü himayesinde, Kozlu Din Görevlileri Derneğince tertip edilen; İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı program yoğun katılım eşliğinde ilgiyle izlendi.

 

Kozlu Karaca Aquapark Çok Amaçlı salonda 7 Ekim 2016 Cuma günü saat 14.30 da başlayan konferansa Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kozlu İlçe Müftü vekili-İl Müftü Yardımcısı Kemal Türksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök, Kozlu İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Özlem Karakaya, Kozlu İlçe Toplum Sağlığı Müdürü Dr.Sevda Kaya, SYDV Müdürü Fatma Özdoğan, Ak Parti Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, Kızılay Derneği Kozlu Şube Başkanı Zeki Candaş, Cami Görevlileri, Kur’an Kursu Öğretmenleri, esnaflar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kozlu Fatih Cami Müezzini Şevket Abacı’nın sunuculuğunu yaptığı program; Kozlu Fatih Cami İmam-Hatibi İbrahim Etem Bodur’un Kur’an-ı Kerim okuyuşu ile başladı. Kozlu Din Görevlileri Derneği Başkanı Adem Çelik’in açılış konuşması ve Kozlu İlçe Müftüsü Vekili Kemal Türksoy’un konuşmasının ardından İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’nun konuşması ile devam etti.

 

 

‘’ADAM İYİ AĞLIYOR, İYİ AĞLIYOR DİYE DİN ADAMI OLUNMAZ!’’

 

“Cami ve Kitap” temalı konferansın konuşmasında çarpıcı ifadelerde bulunan Döngeloğlu; “Randevularınızı namaz vakitlerine göre ayarlayın. Buluşma saatleri namaz vakitlerine endeksliydi. Mesela öğle namazında falan camide buluşalım denilirdi. Şimdi ise falan cafe’de saat 14,00 de buluşalım denilmekte… Cemaat cami cemaatidir, başka türlü cemaat olmaz… Cemaat sevabı, camide kılınan namaz için 27 derecedir. Camiden başka yerde cemaatle kılınan namazın derecesi 27 derece kadar değildir… İlim zikirden üstündür, ağlamak takva değildir. Adam ağlamayı marifet sayıyor. Adam ağlıyor diye iyi bir din adamı ve ilim sahibi olduğu anlamına gelmez… Din Görevlilerimiz, kendini bir dolar karşılığında satan alçaklara karşı, sala ve ezanları ile 80 -90 yılda bir lazım olduğu günde görevlerini milletin önüne geçerek yaptılar… Maalesef filmler ve diziler yüzünden camiyi, namazı ve komşuluğu terkeder olduk” dedi.

 

Davete katılanlara çeşitli kitaplar hediye edilirken, vatandaşlar ünlü ilahiyatçı  Ömer Döngeloğlu’na yoğun ilgi gösterdi. Program sonunda, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya tarafından Ömer Döngeloğlu’na  günün anısına plaket verildi.

 

IMG_0052

 

 

IMG_0067

IMG_0076

IMG_0072

IMG_0033

IMG_0031

IMG_0012

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>