BAŞKAN ALİ BEKTAŞ ÜZÜNTÜSÜNÜ VE ÖFKESİNİ PAYLAŞTI

SEDAT AYTEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kozlu Belediyesi temizlik işçisi Sedat Ayten’in 26 yıllık kısa  hayat hikayesi Bozca Köyü mezarlığında son buldu.

ÇOCUK YAŞTA BABASI TARAFINDAN TERK EDİLEN SEDAT AYTEN’E BAŞKAN ALİ BEKTAŞ’IN SAHİP ÇIKTIĞI ÖĞRENİLDİ.

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kozlu Belediyesi temizlik işçisi Sedat Ayten’in 26 yıllık kısa hayat hikayesi  baba şefkati ve desteğinden mahrum olarak geçti. Babasının küçük yaşta kendisini ve ailesini terk etmesi nedeniyle, ‘’bana bir şey olursa beni babamın köyü  Akşeyh Köyüne defnetmeyin’’ diyen Sedat Ayten vasiyeti üzerine 18 Aralık 2019 Çarşamba günü öğle namazını müteakip  Bozca Köyünde defnedilerek son yolculuğuna uğurlandı.

2009-2014  döneminin  belediye başkanı Ali Bektaş tarafından Kozlu Belediyesinde işe alınan Sedat Ayten, ne acı ki yıllar sonra yine Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş döneminde kalp krizi sonucu  yaşama veda etti.

 

BAŞKAN BEKTAŞ: ‘GENÇ KARDEŞİMİZ MAĞDURİYETLERE RAĞMEN İNANIDA YAŞADI’

Kozlu Belediye şantiyesinde gerçekleşen törende konuşan Başkan Ali Bektaş, çok büyük üzüntü içinde olduğunu, hem de öfke içinde olduğunu dile getirdi. Başkan Ali Bektaş;

‘’ genç kardeşimiz kısacık hayatında mağduriyetlere rağmen hayata tutunmaya çalıştı. Babası olacak kişiyi  çok iyi tanıyorum. Küçük yaşta terk edip gitmiştir. Çocukları mağdur olmasın diye TTK’dan emekli olmasını sağladım, ancak ne babalık görevini yapmıştır ne de adamlık görevini yapmıştır. Sedat kardeşimiz  benim dönemimde belediyede çalışmaya başladı. Kozlu belediyesi bir ailedir. Zorluklar içinde büyüyen bu kardeşimize ve ailesine her zaman destek olmaya çalıştık. Görevini ifa ederken, çalışma ortamı anlamında her zaman kolladık. Ancak takdiri İlahi tecelli etti ve kendisini kalp krizi sonucu kaybettik. Genç kardeşimizin geçmişini, yaşantısını, acılarını ve mağduriyetlerini bilip bilmeden vefatı üzerinden bir takım aslı astarı olmayan iddialar türetenleri şiddetle kınıyorum. Genç kardeşimizin ne çektiğini en iyi ben biliyorum. Onun içinde hep şefkatle destek olmaya çalıştım. Vefatı üzerinden yalan yanlış iddialarda bulunanlar ne yaptı acaba, onun derdinden, sıkıntılarından haberleri bile yoktu. Biz belediye yönetimi olarak tüm personelimizin çalışma şartlarını en ince ayrıntısına kadar düşünüyoruz.Belediyemizde ağır çalışma şartlarının varlığı söz konusu bile değildir. İşçilerimizin, çalışanlarımızın sağlığı her şeyden önemlidir.   Söylemek dahi istemiyorum ancak konu açıldığı için söylüyorum. Belediye olarak, geçtiğimiz aylarda tüm çalışanlarımızı özel sağlık sigortası kapsamına aldık, ayrıca hepsini genel sağlık taramasından geçirdik. Periyodik olarak ta bu uygulamaya devam ediyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugünde özellikle sağlık anlamında sosyal belediyecilikte ilklere imza attığımızı kimse unutmasın. Hasta Takip Merkezini yıllar önce kuran biziz.Çünkü biz;  engelli kardeşlerimize, kimsesi olmayan yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza kol kanat gerip ‘Kimsesizlerin Kimsesi’ anlayışıyla ‘Önce İnsan’ diyoruz. Bugün yine kimin başı ağrısa, kim kendini hasta hissetse aynı titizlikle sahip çıkıyoruz. Çünkü Kozlu Belediyesi bir ailedir.

Acılı bir süreçten geçiyoruz. 9 aylık sürede 5 arkadaşımızı yitirdik. Bu acıları yaşarken, bazı çevreler insanlık dışı bir takım ithamlara tevessül edecek kadar küçülebiliyorlar. Bırakın bu insanlar acısını yaşasın, bizde belediye ailesi olarak, acılı ailelerimizle ve Kozlumuzun iyi niyetli güzel insanlarıyla bu acıları paylaşalım’’ dedi.

Kozlu belediyesinde yapılan törenin ardından Sedat Ayten, vasiyeti üzerine Bozca Köyü mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

cenaze 3

cenaze 2

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>