263 MADEN ŞEHİDİ DUALARLA ANILDI

3 Mart 1992 tarihinde TTK Kozlu Müessesesi kömür ocağında meydana gelen grizu patlaması sonucu hayatını kaybeden 263 maden şehidi dualarla anıldı. Facianın 27. yıldönümünde TTK Kozlu 1 nolu kuyubaşında 4 mart pazartesi günü sabah saat 7.30’da  düzenlenen anma programına;

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, GMİS Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak ve sendika yetkilileri,  Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli,  AK Parti Kozlu Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş. AK Parti Kozlu İlçe Başkanı Ahmet Gören, siyasi parti adayları ve temsilcileri, STK temsilcileri ile maden işçileri katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu ile Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş konuşmalarında Zonguldak ve Manisa Soma olmak üzere hayatını kaybeden tüm maden işçilerine bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

Konuşmalarda,  Unutmayacağız, unutturmayacağız, ancak böyle elim kazaların bir daha tekrarlanmaması için gereken tüm tedbirleri almaya devam edeceğiz denildi. Program, maden şehitleri için Kuranı Kerim okunması ve duaların ardından sona erdi. Anma programına katılanlara maden işçileri tarafından mevlit şekeri ikram edildi.

anma 11

anma 2

anma 3

anma 4

anma 6

anma 7

anma 10

anma 5

anma 9

anma

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>