ÖNCE BORU SONRA YAZI

ÖZCAN ÇELİK-SİYASET GÜNLÜĞÜ

 

Hizmet çoğu zaman isteyerek verilse de, başın gövdeden habersiz olduğu durumlarda hizmet  bazen istenmeden de verilebiliyor.

Önemli olan vatandaşın hizmet alması, ilçenin merkezinden ilçenin  en ücra noktasına kadar herhangi bir bölgeye dahi hizmet vermek sevindirici. Bazen prosedüre sığınmadan, inisiyatif hakkının kullanılmasıyla da hizmet verilebiliyor. Keşke bu hizmet dolaylı olarak değil de direkt verilebilseydi… neyse dediğim gibi sonuçta talebin karşılanması ve hizmetin verilmiş olması önemliydi.

Olayın hikayesi şöyle;  İlçenin bir bölgesinden alt yapı sorununun çözümü için  malzeme talebi geliyor.  5 adet 400’lük boru isteniyor. İstenilen malzeme bir şekilde nakliyesi de dahil olmak üzere  o bölgeye gönderiliyor.

Ancak gel gelelim  iki üç gün sonra belediyeden o bölge muhtarlığına bir yazı geliyor. Yazıda  özetle

‘’ bölgeniz belediyemiz hizmet sorumluluk alanı dışında kaldığından, talebiniz uygun görülmemiştir’’ deniliyor. Yazının altındaki imzanın kime ait olduğunun,  malzemenin nereye gönderildiğin bir önemi yok. Yine söylüyorum amaç vatandaşa hizmet etmektir. Yerel yönetimler inisiyatifsiz olmaz. Ancak burada  baş-gövde misali vücut bütünlüğünün olmadığı  dolayısıyla bir başı bozukluğun olduğu ortada. Dikkat diyorum.. hakimiyet ve kontrol sağlansın diyorum.

İlçenin tamamı Kozlu diyorum. Üç-beş borunun, bir-iki elektrik direğinin kanun ve  prosedür muhasebesi olmaz, olmamalı diyorum. Tersi olursa;  yönetim, verilen hizmetten  haberi dahi olmadığından takdir hakkından da mahrum kalır diyorum.

 

Diğer yandan, belediye taşeron işçilerin maaş alacaklarını kontrol altına almayı başardı.  İşçilerin;  kasım 2017 yarım, şubat 2018 tam olmak üzere mart ayı hariç bir buçuk maaş alacakları kaldı. İşçilerimiz adına sevindirici bir durum. Başkan Kerim Yılmaz’ı kutluyorum.

Saygılarımla.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>