NE YARDIMCIYMIŞ BE ARKADAŞ!

ÖZCAN ÇELİK-SİYASET GÜNLÜĞÜ

 

NE YARDIMCIYMIŞ BE ARKADAŞ!

İşçi ekmek derdinde, Yardımcı İstanbul Gecelerinde. Değirmenin suyu nasılsa belediyeden geliyor… akıyor maşallah… buna sessiz kalmak, görmezden gelmek  mümkün değil.Çalışanın alın teriyle hak ettiği maaşlar zamanında ve geriden ödemelerle ağır aksak verilen bir Kurumda   yardımcının İstanbullarda eğlenmesi seni, beni, herkesi elbette  rahatsız ediyor.  Yardımcı İstanbul gecelerinde, yanında da  belediyeye iş yapan müteahhit. Bir de utanıp, sıkılmadan başkana teşekkür eder gibi eğlence ortamını sosyal medyaya servis etmezler mi!? şaka gibi…bu durumda   her şey ortada değil mi!?.. başka nasıl düşünsün vatandaş. Ne  güzel İstanbul.

Hiç kusura bakma… vatandaş ‘’ işin şirazesi kaymış, damar çatlamış, saltanat kurulmuş, bu duruma sebep olunmuş ve seyirci kalınmış’’ diyorsa ve de ‘’ burası sürekli bu tür işlerle anılır oldu ’’ şeklinde konuyu özetliyorsa  hiç ama hiç kusura bakma Sayın Başkan. Bir Kurumun başı olarak, sen bu sorumsuzlara, gününü gün etme sevdası içinde olanlara, ilçenin adını lekeleyip, belediyeyi dolayısıyla şahsını sabote edenlere  mahkum  musun? elbette  değilsin. Öyleyse yap temizliğini. Kim ne yapacaksa verdiğin SIFATLA değil, belediyenin, İller Bankasının sonuçta halkın parasıyla değil kendi kimliği ve kendi parasıyla gezip tozsun. Halkın yanında olduğunu göstermek adına, takdir toplamak adına gerekeni yapman için bu fırsatı değerlendirmek durumundasın. Fırsat demişken, bu konu üzerinden fırsatçılık yapıyor diye bir yanılgıya düşmeni de istemem. Ben, her vatandaş gibi ilçenin olumsuz durumlarla anılmasından, sorumsuzluklardan hoşnut değilim. Kamu vicdanı diye bir şey var.  Yok diyorsan, konuyu yine de eleştiri olarak değerlendiriyorsan söyleyecek çok fazla sözüm yok.

Gün gelir seni de davet ederler, meyva suyu içilmediği ortada olan o masaya bir veya birkaç masa daha ilave ederler ‘hizmet ettik onu kutluyoruz.Belediyeye boru döşedik, elektrik direği diktik, kaldırım yaptık, onu yaptık, bunu yaptık, onu aldık, şunu sattık…çok yorulduk !,dinlenmek hakkımız !’’  şeklinde devam ederler.

Diğer yandan kulağımıza gelen söylemlere göre,  bu yardımcının belediyedeki çalışan kardeş sayısı 3 olacakmış. Hem de taşeronların kadro beklediği bu günlerde.  1 aralık itibariyle kardeşin belediyeyle teması sağlanmış bile . Taşerona kadro varsa, bir kadroda yardımcıya verilsin…ne olmuş yani…bu belediyeye 30 yıldır hizmet ediyorlar!!!. Yıllardır bir şekilde ‘Fen’  bu ailede, ‘Yardımcılıklar’  bu ailede,,.alım çalım bu ailede, türlü işler bu ailede. Bunların kerameti ne acaba?

Saygılarımla….


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>