MERKEZİ DAHA FAZLA ZORLAMAYIN…HASTANEYİ KOZLU’YA YAPIN

İSMAİL ÇELİK-BAŞYAZI

MERKEZİ DAHA FAZLA ZORLAMAYIN!

HASTANEYİ KOZLU’YA YAPIN

 

Yıllar  yıllar önce yapımı gündeme gelen ancak bugünlerde vazgeçilme noktasına gelen  400 yataklı şehir hastanesi kelimenin tam anlamıyla yılan hikayesine döndü. Bu nedenle  Şehir merkezini fazla zorlamadan hastaneyi Kozlu ilçesine yapıverin diyorum.

Unutmayın Kozlu bir İLÇE…bu nedenle İLÇE HASTANESİ şart. Bunun bahanesi yok.. yok efendim o hastaneye yakınmış, sınırları içinde şu hastane varmış..geçiverin bunları. Kozlu, ilçe merkezi 7 bin nüfuslu Gökçebey İlçemizden daha az önemli değil herhalde.Gökçebey İlçe Devlet Hastanesi varsa Kozlu İlçe Devlet Hastanesi’ de  olmalı. Üstelik burası 50 bin nüfuslu bir ilçe. Zonguldak’ın üçüncü büyük ilçesi… Merkeze yakın oluşu nedeniyle merkezin yükünü büyük ölçüde hafifletecek bir konuma sahip.

Merak ediyorum… acaba  Türkiye’de hastanesi olmayan Kozlu büyüklüğünde bir başka ilçe var mı? böyle ilçe kaldı mı? 

Burada en başta gelen şey, ‘Olmaz, olmaz’  demeden konuya yapıcı bir bakış açısıyla yaklaşmaktan geçiyor. Gerekçeleriyle beraber Haberimizde de belirttiğimiz gibi söz konusu bölgeye küçük çaplı bir hastane elbette yapılabilir. İlçe Merkezinde başka bir alanda yok zaten.

Dispanser binasının kapladığı alan ve  metrekaresi belli.  Buraya kat yüksekliğiyle birlikte dispanserin 3 katı büyüklüğünde bir hastane yapılabilir. Dispanserin yeri de ‘kaynak’ olarak açığa çıkar. Buraya hastane yapılması durumunda Kozlu ilçe merkezi komplike bir duruma kavuşur. Kozlu ilçe merkezi sadece bir bölgeye sıkışıp kalmaz, ilçe merkezinin tamamı nitelikli bir kullanıma sahip olur. Hastane için önerdiğimiz bölge ilçenin tam ortasında…TTK Kozlu İşletmesine adeta bir adım, ilçenin nüfus yoğunluğu  ile ilçede eğitim gören ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerin sayısı ortada.

Kısaca Kozlu  her açıdan Hastane yapılacak bir bölge.  Bu konu Kozlu için her açıdan son derece önemli bir konu..bu hakkı Kozlu’ya çok görmeyin beyler.

Ortak fayda anlamında;  siyasetçisi, bürokratı, toplumun her kesimi ve tüm fertleriyle bir araya gelip tek ses olmanın zamanıdır.

İnanın hizmet anlamında şuan için bundan daha iyi bir yatırım fırsatı da yok.    

Saygılarımla..

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>