”MAHALLİ İDARELER SADECE PARTİ İLE KAZANILMAZ”

ÖZCAN ÇELİK-SİYASET GÜNLÜĞÜ

 

Ağır borç yükü altında çare arayan Kozlu Belediyesinin içine düştüğü bu durumdan kurtulması kısa vadede mümkün değil. Bu durum aslında  tüm Kozlunun sorunudur. Hiç kimsenin bu işten memnun olmaması gerekiyor. Geçici pansumanlar görülüyor ki bu işe çare olmuyor…ameliyat şart. Yeterli kaynak olduğunda ilk iş olarak  işçi alacaklarını ödeyen, bundan da zevk duyan ve tekrarı için çapalayan bir belediye başkanı var ancak çözüm gecikiyor, yara büyüyor. . Burası bir AK Parti belediyesi… yerel yönetimlerden sorumlu genel merkez yöneticilerinin desteğine acil olarak ihtiyaç duyuluyor. Diğer yandan belediyenin de aciliyeti olmayan işleri askıya alıp, önceliği olan yatırımlara yoğunlaşması gerekiyor. Bu konunun detaylarından önümüzdeki günlerde bahsedeceğiz.

2019 seçim yılı…ilk seçim ise mahalli idareler yani belediye başkanlığı ve belediye meclisi seçimleri. Yerel seçimler her zaman genel seçimlerinin işaret fişeği olmuştur, yine öyle olacaktır. Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyib Erdoğan’ın 23 Şubat 2018 Cuma günü gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısındaki konuşması 2019 seçimlerinin önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Konuşmanın belediye seçimlerine ilişkin önemli bölümlerini hatırlatmak istiyorum..

 

‘’ 2019 seçimleri herhangi bir seçim değildir. 2019 martında yapılacak mahalli idareler seçiminde alacağımız netice Kasım ayındaki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine de belirli bir oranda yansıyacaktır. Mahalli idareler seçimindeki hedefimizi de en az yüzde 50’nin üzeri olarak görmek durumundayız. Milletvekili seçiminde partinin şüphesiz ki ağırlığı çok çok önemlidir;  mahalli idareler sadece parti ile kazanılmaz. Aynı zamanda seçeceğimiz adaylarla da bu çok çok ilintilidir’’.

 

Saygılarımla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>