DANIŞMANINA ÇEKİ DÜZEN VER!

DANIŞMAN, ŞOFÖR VE KORUMA…BUNLARIN HEPSİDE SON DERECE ÖNEMLİ GÖREVLER. ANCAK…

 

DANIŞMANINA ÇEKİ DÜZEN VER!

 

Danışman, şoför ve koruma…bunların hepsi de son derece önemli görevler. Sorumlulukları büyük.Liyakat, vizyon, hitabet ve en başta ahlak gerektiren konular. Danışman başta olmak üzere bu görevi yapan kişiler diyelim ki milletvekiliyle halk arasında köprü vazifesi görür. Ancak bırakın köprü olmayı bunların çoğu milletvekilinin başı ağrımasın, iş yoğunluğu artmasın düşüncesiyle vatandaşın taleplerini milletvekiline iletmiyor bile. Burada gereksiz bir koruma içgüdüsü ortaya çıkıyor. Bu durum belki de danışman sahibi kişilerin işine geliyor. Bu sefer çift taraflı koruma oluşuyor. Az iş getiren danışman makbul oluyor. Birbirlerini koruyup kollamaktan vatandaşa vakit bulamaz hale geliyorlar. Hadi vatandaşın derdi, işi, isteği bitmez. Bugün olmazsa yarın, belki yarından da yarın diyerek vatandaşı oyalamayı görevden sayıyorsunuz. Ama asla ve asla vatandaşı kandırıp dolandırmaya hakkınız yok. Danışman mısın, şoför müsün nesin. Hastaneye, pastaneye iş diyerek kimden ne aldıysan ara bu insanları paralarını iade et. Görevini adam gibi yap. Seni o göreve layık gören kişileri zor durumda bırakma. Sen sadece sana iletilen konularda ilgili şahsı bilgilendir.

Hadi biraz ipucu vereyim..sütçü işin özünü öğrenmek istiyorsa bir sorsun bakalım hangi iş vaadiyle  kimden kaç para alınmış. Çünkü liste, hastane ve TTK başta olmak üzere epey kabarık.  Aman listeyi eksik verme. . Listedeki isimlerden bazıları bende mevcut. İsmi, cismi, miktarı, tarihi bende mevcut ona göre. Mağdur olanlar sahibinin hatırına şimdilik susuyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>